Kobieca strona rapu i R&B

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 21:00
Z okazji Dnia Kobiet w kolejnej odsłonie audycji "Czy już Państwo słyszeli" królowały panie. Oprócz nowości w programie Justyny Grabarz pojawiło się R&B, rap i gatunki trochę bardziej nieoczywiste.
Monika Brodka
Monika BrodkaFoto: Marcin Kempski/PIAS Poland

Posłuchaj
51:33 2021_03_08 20_07_44_PR3_Czy_Panstwo_juz_slyszeli.mp3 Justyna Grabarz i muzyczne premiery w Dniu Kobiet (Czy już państwo słyszeli/Trójka)

 

Brytyjska singer-songwriterka Eloise wydała nowy singiel "Hungover", za którego produkcję odpowiada wokalista i gitarzysta Bruno Major. 21-latka zadebiutowała w 2019 roku EP-ką "This Thing Called Living". Utwór ukazał się w lutym tego roku, jednak Eloise napisała go wiele lat wcześniej, jeszcze gdy była nastolatką.

Eloise - Hungover (Official Video)/Eloise


"MIDI Life Crisis" –  pod takim tytułem ukazał się album dwóch uznanych producentów – Daniela Szlajndy i Piotra Kalińskiego, którzy połączyli swoje siły pod szyldem JANKA. Ich brzmienie to minimalistyczny dub, jungle i rave. Na mającym swoją premierę 8 marca wydawnictwie znalazł się m.in. utwór "Ana Mendieta DUB", gdzie można usłyszeć głos Kachy Kowalczyk z The Coals.

JANKA - Ana Mendieta Dub feat. Kacha Kowalczyk [UKM 091]/U Know Me Records


Brodka powróciła z singlem "Game Change", zapowiadającym album pt. "Brut", który ukaże się wiosną nakładem wytwórni Kayax. Promuje go teledysk, do którego artystka napisała scenariusz i wyreżyserowała wspólnie z Przemkiem Dzienisem. – Pomysł na klip zainspirowała historia albańskich Dziewic Kanunu (Sworn Virgins). Kobiet, które składając śluby czystości, przyjmują męską rolę w społeczeństwie, aby zyskać wszystkie przywileje przypisane męskiej płci – mówi Brodka.

Brodka - Game Change (Official Video)/Brodka


Lista utworów:

1. Bruno Mars, Anderson .Paak; Silk Sonic – "Leave The Door Open"
2. Leon Bridges; Keite Young – "Like A Ship"
3. Eloise – "Hungover"
4. Cosha ; Shygirl – "Lapdance from Asia"
5. Lava La Rue – "G.O.Y.D."
6. Remi Wolf ; Dominic Fike – "Photo ID"
7. Sandra Czuraj  "Wstałam o 12"
8. JANKA feat. Kacha Kowalczyk – "Ana Mendieta DUB"
9. Youth Novels  "Woman"
10. HAIM – "Summer Girl"
11. Leon Bridges  "River"

***

Tytuł audycji: Czy już Państwo słyszeli?
Prowadzi: Justyna Grabarz
Data emisji: 08.03.2021
Godzina emisji: 20.08

kr

Czytaj także

Godzina z nowościami w blasku Księżyca

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 20:00
Za nami kolejne wydanie programu "Czy już Państwo słyszeli?", a więc kolejna godzina z premierami wydawniczymi. Chociaż może nie do końca, bo pod koniec audycji Justyna Grabarz zdecydowała się na chwilę odejść od nowości i zabrać nas w kosmiczną podróż w rejony księżycowe. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stworzona, by krzepić. Muzyka w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 20:10
Nawet w trudnych czasach pandemii można doszukać się iskierek przynoszących nadzieję. Dbają o to artyści, którzy tworzą podnoszące na duchu utwory. Justyna Grabarz zaprasza w podróż po krzepiących i relaksujących, muzycznych nowościach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od rapu przez jazz po rock, czyli muzyczne skrajności

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 21:00
– Zrobiłam dla Państwa przegląd najciekawszych singli i płyt, które pojawiły się w ciągu ostatniego tygodnia. Wyszła z tego mocno zaskakująca, międzygatunkowa mieszanka. Będziemy przedzierać się przez muzyczne skrajności. Obiecuję, że będzie ciekawie – zapowiedziała najnowsze wydanie audycji "Czy już Państwo słyszeli" Justyna Grabarz.
rozwiń zwiń