Psychodeliczno-soulowe fajerwerki

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 21:09
Soul, jazz, funk, rap – to tylko niektóre gatunki reprezentowane w eklektycznej muzycznie audycji Justyny Grabarz. Zaczęło się od sporej dawki relaksu, później na scenę wkroczyły bardziej pobudzające brzmienia, a wszystko zakończył jazz najwyższej próby.
Electro Acoustic Beat Sessions
Electro Acoustic Beat SessionsFoto: Hubert Misiaczyk

Choć zdecydowaną większość audycji wypełniła twórczość polskich artystów, rozpoczęły ją dwa utwory wykonawców z zagranicy. Pierwszym z nich był Flying Lotus, niezwykle utalentowany amerykański producent, DJ i raper. Tuż po nim swoje nieprzeciętne umiejętności wokalne zaprezentował Joesef, wschodząca gwiazda brytyjskiej sceny muzycznej. Pochodzący z Glasgow artysta zdobył rozgłos dzięki utworom nagrywanym we własnej sypialni i umieszczanym w mediach społecznościowych. Wkrótce potem wyprzedał swój pierwszy koncert, jeszcze przed oficjalnym wydaniem choćby jednego singla.

Jarecki – "Co dalej?", źródło: YouTube / Jarecki Official

Za nastrojową część programu odpowiedzialni byli muzycy związani z warszawską grupą P.Unity, wykonującą muzykę z pogranicza funku, soulu, jazzu i hip hopu. Dwaj członkowie formacji, wokalista Jędrzej Dudek i gitarzysta Maciej Sondij, stworzyli poboczny projekt pod nawą Beluga Stone. Nagrany pod tym szyldem album "Spiritual Surfing" to "cudownie niespieszny, psychodeliczno-soulowy fajerwerk (…). Muzyka rozlewa się rozkosznie po uszach, ciele i duszy, a po wybrzmieniu ostatniego dźwięku będziecie tak zrelaksowani, jak jeszcze nigdy nie byliście. " –  tak napisał o płycie Marcin "Harper" Hubert, dziennikarz radiowej Czwórki.

Żywsze rytmy w dalszej części audycji zapewnili raperzy Ten Typ Mes i Stasiak, działający wspólnie w składzie 2cztery7, a zakończył ją 10-minutowy utwór w wykonaniu wrocławskiego zespołu EABS, pochodzący z wydanego w 2018 roku albumu "Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)", hołdu dla legendarnego polskiego jazzmana, urodzonego równo 90 lat temu. 


Posłuchaj
51:23 2021_04_28 21_08_08_PR3_Czy_już_państwo_słyszeli.mp3 Psychodeliczny soul i inne przyjemności (Czy już państwo słyszeli?/Trójka)

 

Lista utworów:

 1. Flying Lotus – "Between Memories"
 2. Joesef – "Limbo"
 3. Beluga Stone – "yourmindisrushing"
 4. Beluga Stone & julian uhu – "z"
 5. Julian Uhu – "Aha"
 6. Unity – "Heinz Solo"
 7. Ten Typ Mes – "Only in Warsaw"
 8. Stasiak – "Upał, asfalt i deszcz"
 9. Jarecki – "Co dalej?"
 10. WaluśKraksaKryzys – "Wszelakie wady"
 11. WaluśKraksaKryzys – "Krok po kroku"
 12. EABS – "Perły i dukaty XIV"

***

Tytuł audycji: Czy już państwo słyszeli?
Autorka: Justyna Grabarz
Data emisji: 28.04.2021
Godzina emisji: 21.09

kc

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk. Muzyczne wspomnienie wyjątkowego artysty

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 20:00
W audycji "Czy już państwo słyszeli?", poświęconej w całości Krzysztofowi Krawczykowi, zaprezentowaliśmy utwory, które pokazują, jak nieoczywistym i wszechstronnym twórcą oraz interpretatorem był zmarły dziś, w wieku 74 lat, wokalista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domowe klimaty i domowe wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 21:15
To było wyjątkowe wydanie audycji, gdyż Justyna Grabarz, będąc jeszcze w klimacie poświąteczno-domowym, postanowiła, że to właśnie dom będzie motywem przewodnim spotkania. – Dom jako budynek, jako bezpieczna przestrzeń lub element wspomnień – doprecyzowała prowadząca, zachęcając jednocześnie do dzielenia się takimi właśnie wspomnieniami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W dźwiękach debiutów. Nowości z polskiej sceny

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 22:10
– Sporo nowości pojawi się dziś w programie "Czy już państwo słyszeli?". Skupimy się głównie na propozycjach od polskich artystów. Proszę mi wierzyć, w ostatnich tygodniach pojawiło się sporo bardzo ciekawych nagrań, muzyki więc nam nie zabraknie – zaprosiła Justyna Grabarz.
rozwiń zwiń