Premierowo i wielogatunkowo. Nowości od gwiazd i żółtodziobów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 09:00
Od surowego blues-rocka, przez indie pop i hip hop, po nujazzowe kołysanki – Justyna Grabarz zadbała, aby w tym wydaniu audycji znalazło się miejsce dla wielu różnych gatunków muzycznych.
Monika Brodka
Monika BrodkaFoto: PAP / Adam Warżawa

Gitarowy rock z domieszką surowego bluesa zaproponowali w tym wydaniu audycji panowie z duetu The Black Keys. Odpowiedzią na muzykę rodem z południa Stanów Zjednoczonych był nowy utwór warszawskiej grupy Fertile Hump, która również garściami czerpie z podobnych tradycji, choć w nieco bardziej surowym i garażowym wydaniu.

Usłyszeliśmy również przedsmak nowych albumów Brodki i Toma Odella – mogą one być sporym zaskoczeniem dla fanów obojga artystów. Płyta polskiej wokalistki ukazuje się lada dzień, na krążek Brytyjczyka poczekamy do wakacji.

Cukier – "Spaliłem dla niej Rzym", źródło: YouTube / KayaxTV

Justyna Grabarz sięgnęła również po brzmienia okołohiphopowe – zarówno rodzime, jak i pochodzące zza kanału La Manche. Audycję zamknęły zaś relaksujące dźwięki autorstwa Joe Armona-Jonesa, gwiazdy młodej fali londyńskiego jazzu.

Posłuchaj
49:40 2021_05_12 21_09_28_PR3_Czy_już_państwo_słyszeli.mp3 Brodka, Tom Odell i inne muzyczne nowinki (Czy już państwo słyszeli?/Trójka)

 

Lista utworów:

 1. DODIE – "Special Girl"
 2. THE BLACK KEYS – "Going Down South"
 3. FERTILE HUMP – "Sailors Grave"
 4. BRODKA – "Hey Man"
 5. SQUID – "G.S.K."
 6. TOM ODELL – "Money"
 7. CUKIER – "Spaliłem dla niej Rzym"
 8. SEVEN PHOENIX, PHAM, VITO BAMBINO – "Późne popołudnie"
 9. LITTLE SIMZ, CLEO SOL – "Woman"
 10. EL MICHELS AFFAIR MEETS LIAM BAILEY – "Awkward (Take 2)"
 11. JOE ARMON-JONES – "Pray"

***

Tytuł audycji: Czy już państwo słyszeli?
Autorka: Justyna Grabarz
Data emisji: 12.05.2021
Godzina emisji: 21.09

kc

Czytaj także

Od skrajności do skrajności

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 21:15
– To będzie audycja skrajności – zapowiedziała na samym początku Justyna Grabarz. – Zaczniemy od popu, a skończymy na klimatach okołojazzowych – wytłumaczyła. I jak powiedziała, tak zrobiła, pewną ręką prowadząc słuchaczy przez fascynującą dżunglę zmieniających się, ewoluujących dźwięków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W dźwiękach debiutów. Nowości z polskiej sceny

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 22:10
– Sporo nowości pojawi się dziś w programie "Czy już państwo słyszeli?". Skupimy się głównie na propozycjach od polskich artystów. Proszę mi wierzyć, w ostatnich tygodniach pojawiło się sporo bardzo ciekawych nagrań, muzyki więc nam nie zabraknie – zaprosiła Justyna Grabarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychodeliczno-soulowe fajerwerki

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 21:09
Soul, jazz, funk, rap – to tylko niektóre gatunki reprezentowane w eklektycznej muzycznie audycji Justyny Grabarz. Zaczęło się od sporej dawki relaksu, później na scenę wkroczyły bardziej pobudzające brzmienia, a wszystko zakończył jazz najwyższej próby.
rozwiń zwiń