Gorące debiuty, czerwcowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 15:10
– Lepszego rozpoczęcia audycji chyba nie mogłam sobie wymarzyć. Nie mogłam też wymarzyć sobie lepszego rozpoczęcia weekendu, bo ten piątek pękał w szwach od muzycznych premier i podzielę się nimi dziś z Państwem – zapowiadała, rozpoczynając swoje niedzielne spotkanie ze słuchaczami Justyna Grabarz. 
Alicia Keys
Alicia KeysFoto: Shutterstock.com/Antonio Scorza

alicia keys forum-1200.jpg
20 lat temu rozbłysła gwiazda Alicii Keys. Jubileusz albumu "Songs in A Minor"

Audycję rozpoczął utwór zespołu Skarby pochodzący z albumu "Raz, Dwa", który trafił do sprzedaży 18 czerwca. –  Doskonała reinterpretacja doskonałej "Nowej Aleksandrii" – ocenia muzyczna dziennikarka Trójki. W nowej wersji kompozycji zespołu Siekiera Skarbom, czyli Tomaszowi Stempniewiczowi towarzyszy Sir Bufoo. To jeden z muzycznych gości, którzy pojawiają się na płycie "Raz, Dwa". 

Posłuchaj
97:32 2021_06_20 15_09_58_PR3_Czy_Juz_Panstwo_Slyszeli.mp3 Wybór czerwcowych premier muzycznych w wyborze Justyny Grabarz (Czy już państwo słyszeli?/Trójka)

 

Universe TeleVision/SKARBY - Światło (feat. Gverilla)

Piątkową premierą z Polski był także utwór "Plankton" grupy Niemoc i Kachy Kowalczyk. – To jest pierwsza zapowiedź albumu Niemocy zaplanowanego na październik. Odnoszę wrażenie po tym pierwszym singlu, że to będzie nieco inna płyta niż ich poprzednie dokonania muzyczne. Niemoc chyba poszerzyła charakterystyczny dla siebie klimat o kilka bardziej współcześnie brzmiących elementów, a że wyszło bardzo dobrze, to zdecydowanie jest na co czekać – przyznaje Justyna Grabarz. 

Wśród premier utworów artystów zagranicznych, których mogliśmy posłuchać, znalazły się piosenki m.in. Rejjie Snow, Diany Ross, Alicii Keys i Wet Leg. 

WetLegVEVO/Wet Leg - Chaise Longue (Official Video)

Audycja "Czy już państwo słyszeli?" to jednak nie tylko piosenki wybrane przez jej autorkę, to także propozycje słuchaczy. – Dziś wybór padł na propozycję od stałego słuchacza, Nikifora. Jest to premierowy singiel, zwiastujący nowe wydawnictwo Gibbsa "Czarno na białym" zaplanowanej na wrzesień – zapowiadała utwór Justyna Grabarz. 

DOPEHOUSE RECORDS/Gibbs - Kompas

Lista utworów:

Skarby "Nowa Aleksandria"
Niemoc "Plankton" feat. Kacha
Vito Bambino "Nudy"
Rejjie Snow "Disco Pantz
Rejjie Snow - OH NO! 
Otis Kane "Can't Stay Away" 
Alicia Keys "I Won't (Crazy World)"
Diana Ross "Thank You" 
Cory Wong "Together again" ft. Dave Koz 
Skarby "gdybym Mogła"
Wet Leg "Chaise Longue"
Dominika Plonka, Gribble "Czy wyjechałaby?" feat. Dafeat
Zalia -"Odpływam"
Gibbs "Kompas"
Krzysztof Zalewski "Na apatię"
Paula & Karol "Safe From Harm"
Kings Of Convenience "Rocky Trail"
Kings Of Convenience "Love Is A Lonely Thing"
Kozyrska x Sieczak "Powroty"
Muchy "Lato 2010" feat. Monika Borzym

HollywoodRecordsVEVO/Sun Kissed Child (From "Liberated / Music For the Movement Vol. 3"/Audio Only)

***

Tytuł audycji: Czy już państwo słyszeli?
Autorka: Justyna Grabarz
Data emisji: 20.06.2021
Godzina emisji: 15.10

gs

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA Justyna Grabarz

Czytaj także

The Black Keys, Paula i Karol, Bartek Królik – dźwięki pachnące nowością

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 16:00
Jak co tydzień Justyna Grabarz przygotowała dla słuchaczy Trójki mały przegląd najciekawszych premier tego tygodnia, zarówno polskich, jak i zagranicznych. – Gatunkowo będziemy wędrować pomiędzy bardzo różnymi dźwiękami – zapowiedziała autorka audycji "Czy już Państwo słyszeli?"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daði Freyr. Islandczycy, którzy podbili serca widzów Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 16:00
– Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek będę rozpoczynała audycję utworem z Eurowizji, ale wczoraj zauroczyła mnie ekipa z Islandii – mówiła Justyna Grabarz, otwierając niedzielne wydanie audycji "Czy już państwo słyszeli?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybitne głosy, zdolni debiutanci

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 07:00
Głosy Zbigniewa Wodeckiego, Brodki i… Krystyny Czubówny zabrzmiały w tym wydaniu popołudniowej, niedzielnej audycji. Oprócz tego sporo nowej polskiej muzyki oraz krótka wycieczka zagraniczna – to wszystko w klimacie smooth jazzu, elektroniki, rocka i paru innych gatunków muzycznych.
rozwiń zwiń