Smakołyki dla głodnych muzycznych nowości

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 15:06
– Tych z Państwa, którzy są głodni nowości, zapraszam do słuchania. Będą to najciekawsze muzyczne premiery ostatnich tygodni. Dzisiejsze spotkanie zdominują premiery polskie, których w tym tygodniu było naprawdę sporo, więc przed nami dużo dobrego – mówiła, zapraszając na audycję, Justyna Grabarz. 
Patrick The Pan
Patrick The PanFoto: Izabela Olczyk/Kayax

shutterstock Alicia Keys 1200.jpg
Gorące debiuty, czerwcowe premiery

– "Remanenty serca" jeden z elementów płyty "Miło wszystko", którą stworzył człowiek orkiestra, bo inaczej chyba nie mogę go nazwać, czyli Patrick The Pan: tekściarz, kompozytor, wokalista, gitarzysta, klawiszowiec, który przy okazji sam realizuje swoje nagrania. Tak też jest w przypadku najnowszego albumu, choć na płycie pojawia się kilka wspomagających głosów. W jednym z utworów w chórkach pojawia się: Dawid Podsiadło, Misia Furtak, Kamil Kowalski, Dominika Kubeczka i uwaga… ukochana babcia Lodzia. I nie są to jedyne gościnne występy, w jednym z utworów "Zmiany, zmiany" możemy usłyszeć, nie tylko w chórkach, Mikołaja Kubickiego – opowiadała Justyna Grabarz. 


Posłuchaj
100:06 2021_06_27 15_09_07_PR3_Czy_Juz_Panstwo_Slyszeli.mp3 Muzyczne nowości w wyborze Justyny Grabarz (Czy już państwo słyszeli?/Trójka)

 


Tomasz Makowiecki 1200.jpg
Praca nad płytą, praca nad sobą. Tomek Makowiecki i Jack Savoretti o najnowszych nagraniach

Ta współpraca artystów stała się dla autorki audycji "Czy już państwo słyszeli?" okazją do przypomnienia wcześniejszych dokonań – Mikołaja Kubickiego, występującego jako Meek, Oh Why? 

Jako tegotygodniowa rekomendacja od słuchaczy został zaprezentowany najnowszy utwór Tomka Makowieckiego "Bardziej niż zwykle". 

NCKultury/Tomasz Makowiecki / Port Kultury - koncerty znad Wisły

***

Tytuł audycji: Czy już państwo słyszeli?
Autorka: Justyna Grabarz
Data emisji: 20.06.2021
Godzina emisji: 15.09

gs

Zobacz więcej na temat: Trójka Justyna Grabarz MUZYKA

Czytaj także

Czasem słońce, czasem deszcz

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 07:30
Deszczowe piosenki wypełniły sporą część tego wydania audycji. Gene Kelly się w niej nie pojawił, usłyszeliśmy za to dużo zmysłowych, kobiecych głosów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daði Freyr. Islandczycy, którzy podbili serca widzów Eurowizji

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 16:00
– Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek będę rozpoczynała audycję utworem z Eurowizji, ale wczoraj zauroczyła mnie ekipa z Islandii – mówiła Justyna Grabarz, otwierając niedzielne wydanie audycji "Czy już państwo słyszeli?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybitne głosy, zdolni debiutanci

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 07:00
Głosy Zbigniewa Wodeckiego, Brodki i… Krystyny Czubówny zabrzmiały w tym wydaniu popołudniowej, niedzielnej audycji. Oprócz tego sporo nowej polskiej muzyki oraz krótka wycieczka zagraniczna – to wszystko w klimacie smooth jazzu, elektroniki, rocka i paru innych gatunków muzycznych.
rozwiń zwiń