Utwory mało znane, ale warte poznania! Nowości od Leona Bridgesa, Róży i Snapped Ankles

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 17:00
– Będę Państwa częstować muzyką nową, raczej nieznaną, ale wartą poznania – zapowiedziała kolejne wydanie audycji "Czy już Państwo słyszeli?" Justyna Grabarz. W tym tygodniu posłuchaliśmy m.in. jeszcze ciepłych utworów od krautrockowych Snapped Ankles, świeżo upieczonego polskiego projektu Róża i soulowego Leona Bridgesa.
Leon Bridges
Leon BridgesFoto: shutterstock/ Ben Houdijk

Posłuchaj
49:25 2021_07_25 16_08_34_PR3_Czy_juz_Panstwo_slyszeli.mp3 Justyna Grabarz i nowa muzyka, której warto się przysłuchać (Czy Już Państwo Słyszeli?/Trójka)

 

Ostatnią tego lipca audycję otworzyli krautrockowi Snapped Ankles z singlem "The Evidence" promującym czwarty studyjny album grupy "Forest of Your Problems". Snapped Ankles w swojej twórczości łączą elementy sztuki performance i art rocka. Tożsamości członków zespołu nie są znane, ze względu na fakt, że grupa występuje w strojach maskujących. Sami muzycy twierdzą, że należą do "leśnego ludu"

Snapped Ankles - The Evidence (Official Video)/Snapped Ankles

Projekt Róża to tegoroczni debiutanci. Jak zauważyła Justyna Grabarz, mało kto potrafi tworzyć tak wpadające w ucho, a przy okazji nieoczywiste melodie. Jednak jak już się odkryje, kto za tym projektem stoi, wszystko staje się jasne. Róża to trio w składzie Małgorzata Penkalla, Szymon Lechowicz i Kamil Hordyniec, znani z takich grup jak Enchanted Hunters, Sorja Morja czy Wilga. W październiku ukaże się ich pierwszy długogrający album pt. "Bu!". 

Róża - Człowiek-pies/AsfaltRecords


Trzeci album Leona Bridgesa "Gold-Diggers Sound" pojawił się na sklepowych półkach 23 lipca. Pierwszym singlem zwiastującym płytę jest "Motorbike" – romantyczna ballada w klimacie R&B, której towarzyszy bardzo intensywny teledysk stworzony przez Anderson .Paaka. Na krążku znajdzie się wiele nowych utworów (w tym zaprezentowany w audycji "Don't Worry", a także zeszłoroczne "Sweeter", czyli oda do tragicznie zmarłego George'a Floyda.

Leon Bridges - Don't Worry (Official Audio) ft. Ink/Leon Bridges


Lista utworów:

1. Snapped Ankles – "The Evidence"
2. Jazzparty – "Drinking"
3. Róża  "Człowiek-pies"
4. Molly Burch  "Control"
5. Kroki  "Nie od wczoraj"
6. Leon Bridges feat. Ink – "Don't Worry"
7. Martin Lange  "Gdzieś daleko stąd"
8. Pink King  "Wiersz pierwszy"
9. Snapped Ankles – "Xylophobia"

***

Tytuł audycji: Czy już państwo słyszeli?
Autorka: Justyna Grabarz
Data emisji: 25.07.2021
Godzina emisji: 16.08

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

Wybitne głosy, zdolni debiutanci

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 07:00
Głosy Zbigniewa Wodeckiego, Brodki i… Krystyny Czubówny zabrzmiały w tym wydaniu popołudniowej, niedzielnej audycji. Oprócz tego sporo nowej polskiej muzyki oraz krótka wycieczka zagraniczna – to wszystko w klimacie smooth jazzu, elektroniki, rocka i paru innych gatunków muzycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorące debiuty, czerwcowe premiery

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 15:10
– Lepszego rozpoczęcia audycji chyba nie mogłam sobie wymarzyć. Nie mogłam też wymarzyć sobie lepszego rozpoczęcia weekendu, bo ten piątek pękał w szwach od muzycznych premier i podzielę się nimi dziś z Państwem – zapowiadała, rozpoczynając swoje niedzielne spotkanie ze słuchaczami Justyna Grabarz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smakołyki dla głodnych muzycznych nowości

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2021 15:06
– Tych z Państwa, którzy są głodni nowości, zapraszam do słuchania. Będą to najciekawsze muzyczne premiery ostatnich tygodni. Dzisiejsze spotkanie zdominują premiery polskie, których w tym tygodniu było naprawdę sporo, więc przed nami dużo dobrego – mówiła, zapraszając na audycję, Justyna Grabarz. 
rozwiń zwiń