Jak powinna brzmieć idealna niedziela?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 17:15
– Mam nadzieję, że Państwa dzień brzmi tak dobrze, jak relaksujące pianino w utworze "Sundays", którego autorem jest FKJ – mówiła Justyna Grabarz, otwierając kolejne wydanie audycji "Czy już Państwo słyszeli?".
CatchUp
CatchUpFoto: Konrad Tułak/Revolume/mat. prasowe

Wspomniany utwór pochodzi z płyty "Just Piano", a pseudonim francuskiego multiinstrumentalisty to akronim, który należy rozszyfrować jako French Kiwi Juice.

Sundays (Just Piano Version) / FKJ

Na niedzielne spotkanie ze słuchaczami Trójki autorka audycji wybrała nie tylko kojące dźwięki instrumentów klawiszowych. – Będziemy się poruszać w klimatach r'n'b, poza tym soulu, rapu i jazzu. Oczywiście będzie to muzyka nowa, wydana w ciągu kilku ostatni dni czy tygodni – zapowiadała Justyna Grabarz.


Posłuchaj
50:53 2021_08_22 16_08_04_PR3_Czy_juz_Panstwo_slyszeli.mp3 Niedzielny przegląd nowości. Zaprasza Justyna Grabarz (Czy już państwo słyszeli?/Trójka)

 

W audycji nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów naszego kraju. Justyna Grabarz komplementował między innymi utwór "Kłopot", który wspólnie nagrali CatchUp, Michał Anioł i Frank Leen. – Jestem zachwycona bitem i bardzo ucieszona tym płytowym debiutem. To zdecydowanie album, na który warto było czekać – mówiła o płycie "Perypetie" CatchUpa prowadząca audycję "Czy już państwo słyszeli?". – Piętnaście utworów, wielu gości, między innymi Schafter czy Young Igi, czyli przedstawiciele newschoolowego rapu. Poza tym wielu świetnych producentów. Jest czego słuchać – przekonywała dziennikarka.

CatchUp - Kłopot / 2020


Lista utworów:

 1. FKJ – "Sundays (Just Piano Version)"
 2. Sam Evian – "Knock Knock"
 3. Kirby – "Break Her Heart For Me"
 4. Remi Wolf – "Qiuet On Set"
 5. Sara & Skip – "Po co"
 6. Hodak & 2K – "Inny świat"
 7. CatchUp, Michał Anioł & Frank Leen – "Kłopot"
 8. Ciiicho & Dominika Plonka – "Milion warstw"
 9. Jordan Rakei – "Clouds"
 10. Cleo Sol – "23"
 11. Steve Lacy – "Dark Red"
 12. Nubya Garcia feat. La Perla – "La cumbia me esta llamando (Kaidi Tatham Remix)"

***

Tytuł audycji: Czy już państwo słyszeli?
Autorka: Justyna Grabarz
Data emisji: 22.08.2021
Godzina emisji: 16.08

mk/kr

Czytaj także

Wakacyjne nowości, powroty i reedycje

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 17:15
– Dziś, jak to zwykle bywa, czekają nas wydawnicze nowości. To nie znaczy, że pojawią się same nowe kompozycje, ponieważ posłuchamy kilku muzycznych powrotów – rozpoczęła swoją audycję Justyna Grabarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót weteranów i absolutne debiuty

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 17:15
Jak co tydzień Justyna Grabarz zaprosiła na godzinę wypełnioną muzycznymi nowościami. A dzisiaj swoją i słuchaczy wędrówkę poprowadziła krętą ścieżką od soulu przez muzykę gitarową przy której zatrzymała się na dłużej, aż do elektroniki. Dźwiekowych atrakcji więc nie zabrakło...
rozwiń zwiń