Muzyczne nowości z Polski i ze świata

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 17:00
W audycji "Czy już Państwo słyszeli?" pojawiły się muzyczne nowości z Polski i ze świata, mające poprawić samopoczucie. Wszystko z myślą o Justynie Grabarz, którą za mikrofonem zastąpiła Małgorzata Łukowska. 
Patrick The Pan w Trójce
Patrick The Pan w TrójceFoto: Andrzej Bołdaniuk/PR

Posłuchaj
46:54 2021_11_21 16_08_16_PR3_Czy_juz_Panstwo_slyszeli.mp3 Muzyczne nowości na lepsze samopoczucie (Czy już państwo słyszeli?/Trójka)

 

Marissa Offline

– Kilka dni temu w sieci pojawił się utwór "Offline" autorstwa Marissy. To wokalistka, o której niewiele jeszcze wiadomo. Zdążyło się już nią jednak zainteresować kilku producentów muzycznych. Wśród nich jest Czarny HIFI, który zaczął promować wokalistkę i zaznaczył, że w podobny sposób wywróżył wielką karierę Sanah – powiedziała Małgorzata Łukowska.

Offline / Marissa

 

Mary Spolsky

– Marysia, czyli Mary Spolsky stwierdziła ostatnio, że w swoich piosenkach nie przekazała tego, co chciała. Postanowiła więc napisać książkę. Po sukcesie wydawnictwa do zawartych w książce teksów postanowiła dopisać muzykę. W ten sposób stworzyła projekt literacko-muzyczny w formie audiobooka – usłyszeliśmy w audycji. 

Mery Spolsky - PAPA (fragment audiobooka "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj") / KayaxTV

Patrick The Pan

– Kolejna nowość to tym razem propozycja duetu. Patrick The Pan i Daria Zawiałow nagrali wspólnie piosenkę "Remanenty serca". Co ciekawe, Patrick, a tak naprawę Piotr, tworzy muzykę już od dziesięciu lat. Swój pseudonim artystyczny zawdzięcza przypadkowi. Chciał się nazywać Patrick The Pen, czyli w tłumaczeniu "Patryk Długopis", co miało nawiązywać do przyboru do pisania, którym stworzył swoje najlepsze kompozycje. Przy wpisywaniu nazwy pomylił się jednak i tak z "Długopisu" został "Patelnią" – opowiadała prowadząca. 

Patrick The Pan feat. Daria Zawiałow - Remanenty serca (Official Video)

***

Tytuł audycji: Czy już Państwo słyszeli?
Autorka: Małgorzata Łukowska
Data emisji: 21.11.2021
Godzina emisji: 16.08

zch

Czytaj także

Mateusz Krautwurst w czułych objęciach Mięthy

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 10:00
O muzycznych doświadczeniach i fascynacjach, nadziejach na przełamanie koncertowego impasu oraz niezbędnej w życiu czułości i słabości opowiedzieli w tym wydaniu audycji raper Skip i producent AWGS, tworzący duet Miętha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne inspiracje Rafa Skowrońskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 18:08
Gościem sobotniej audycji Tomasza Żądy był Raf Skowroński – wokalista, autor tekstów i kompozytor. Muzyk swoją karierę rozpoczynał od tworzenia muzyki alternatywnej i elektroniczno-folkowej. Niedawno ukazał się jego pierwszy minialbum "NW9". 
rozwiń zwiń