Z Ziemi na Księżyc i z powrotem

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 09:00
Burzowo-deszczowy czwartkowy wieczór z Mateuszem Tomaszukiem wypełniła muzyka o nastroju stosownym do okoliczności przyrody. Choć autor audycji starał się mocno trzymać Ziemi, nie obeszło się bez wycieczki w kosmos.
Wojciech WaglewskiFiszEmade
Wojciech Waglewski/Fisz/EmadeFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

– Dziś nie będziemy zbytnio bujać w obłokach, będziemy twardo stąpać po ziemi, ze wszystkimi uczuciami i pragnieniami, które towarzyszą nam każdego dnia – zapowiedział na wstępie Mateusz Tomaszuk, prezentując utwór rodziny Waglewskich o stosownym tytule "Ziemia". Długo jednak nie wytrwał w swym postanowieniu, bo już kilka minut później zabrzmiała piosenka Bat For Lashes, pochodząca z albumu "Lost Girls", będącego – zdaniem samej artystki – "ścieżką dźwiękową do jeżdżenia rowerem po Księżycu".

Bat For Lashes – "Vampires", źródło: YouTube / Bat For Lashes

Temu wydaniu "Konstelacji M." towarzyszyły ciężkie, burzowe chmury, kłębiące się nad ulicą Myśliwiecką i nad domami słuchaczy, którzy na bieżąco nadsyłali swoje pogodowe raporty. Taka aura znalazła odzwierciedlenie w klimacie prezentowanych utworów, a nawet w ich tytułach – przykładem zamykający audycję kawałek "Rain Rain" niemiecko-japońskiej grupy Spirit Fest, której członkowie mieszkają na co dzień w oddalonych od siebie o wiele tysięcy kilometrów Monachium i Tokio.


Posłuchaj
51:36 2021_06_24 20_07_37_PR3_Konstelacja_M.mp3 Na Księżyc i z powrotem (Konstelacja M./Trójka)

 

Lista utworów:

  1. Waglewski, Fisz, Emade – "Ziemia"
  2. The Cure – "Want"
  3. Bat For Lashes – "Vampires"
  4. Low – "Down"
  5. Ladytron – "Beauty 2"
  6. Bleib Modern – "Portrait"
  7. HTRK – "Mentions"
  8. Social Station – "Echo Chamber"
  9. Vincent Theo – "Mówią"
  10. Spirit Fest – "Rain Rain"

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 24.01.2021
Godzina emisji: 20.07

kc

Czytaj także

Soundtrack czerwcowych wieczorów z truskawkami

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 21:00
Czerwcowa, burzowa, przesiąknięta zapachem letniego deszczu i truskawek – taka była muzyka wybrana do tego wydania audycji, według słów jej gospodarza, Mateusza Tomaszuka. Dominowały nastrojowe, oniryczne brzmienia, choć chwilami bywało bardziej energetycznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedwakacyjna, zimnofalowa wyprawa w nieznane! 

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 21:15
Wysokie temperatury wyraźnie dają o sobie znać! Krótkie, ciepłe noce, by nie powiedzieć – upalne, sprzyjają spacerom oraz odsłuchom zimnofalowych utworów. Niektórzy twierdzą, że taki właśnie dźwięki działają jak klimatyzacja i doskonale pasują do panujących obecnie "okoliczności przyrody i pogody".
rozwiń zwiń