Clan of Xymox, New Model Army, Have A Nice Life. Jesienne dźwięki tuż przed północą

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 00:00
Fani dawnych audycji Tomasza Beksińskiego ten głos znają bardzo dobrze! Roonie Moorings i Clan Of Xymox za kilkanaście dni pojawią się w Polsce! Aby umilić oczekiwanie na ten koncert, nasze spotkanie rozpoczęliśmy od fragmentu z "Notes From The Underground" – albumu sprzed 20 lat. Nie zabrakło również dźwięków od Have a Nice Life, Marianne Faithfull, New Model Army oraz brzmień, które intrygują i które na pewno nie dadzą o sobie zapomnieć!
Mateusz Tomaszuk
Mateusz TomaszukFoto: Archiwum prywatne

Posłuchaj
50:00 2021_10_26 23_08_51_PR3_Konstelacja_M.mp3 Jesienne dźwięki, które intrygują i nie dają o sobie zapomnieć (Konstelacja M./Trójka)

 

Dźwiękowa sieć, którą uwili w 1981 roku członkowie holenderskiej grupy Clan of Xymox, nadal się rozszerza. 13 listopada 2021 roku legenda dark wave'u wystąpi w warszawskim klubie Niebo. Zespół będzie promował swoje najnowsze wydawnictwo "Limbo". – Nie mogę pamiętać premier ich pierwszych albumów, za to pamiętam moją fascynację, kiedy zupełnie świadomie i bez żadnych ograniczeń po raz pierwszy usłyszałem dźwięki od Clan of Xymox – wspominał autor audycji Mateusz Tomaszuk.

Into Her Web/Clan of Xymox – temat

Dźwięki od New Model Army, tak jak te Clan of Xymox, często gościły w audycjach Tomasza Beksińskiego. W "Konstelacji M." znów pojawiły się obok siebie. Kompozycja "Lullaby" w 1998 roku pojawiła się na albumie pt. "Strange Brotherhood" – siódmej studyjnej płycie grupy, a zarazem pierwszej nagranej dla własnej niezależnej wytwórni Attack Attack Records.

Lullaby/New Model Army – temat

Jak mówi Mateusz Tomaszuk, brzmienie grupy Have a Nice Life zawsze będzie kojarzyć mu się z późną jesienią i wczesną zimą, a to dlatego, że właśnie o tej porze roku po raz pierwszy usłyszał ich debiutanckie wydawnictwo zatytułowane "Deathconsciousness". Na ten wydany w 2008 roku dwupłytowy album składają się dwie części, "The Plow That Broke the Plains" oraz "The Future". Okładka płyty jest lekko zmienioną wersją słynnego XVIII-wiecznego obrazu "Śmierć Marata" Jacques-Louisa Davida.

Hunter/Have a Nice Life – temat

Lista utworów:

1. Clan of Xymox – "Into Her Web"
2. Marianne Faithfull – "Deep Water"
3. New Model Army – "Lullaby"
4. Have a Nice Life – "Hunter"
5. Soulsavers & Dave Gahan – "Presence of God"
6. EOB – "Santa Teresa"
7. Deleyaman – "Weight of Things"
8. Omasphere & Brice Amo – "Nome"
9. The Smiths – "Asleep"

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 26.10.2021
Godzina emisji: 23.09

kr

Czytaj także

Senne dni w oczekiwaniu na nowy album Archive

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 07:00
Muzyka grupy Archive zdominowała jubileuszowe, 50. wydanie audycji Mateusza Tomaszuka. Autor przypomniał w nim fragmenty wywiadu, jaki przeprowadził z muzykami zespołu dwa lata temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne emocje w późny wtorkowy wieczór. Alex Henry Foster w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 23:10
Swans, Radiohead czy Nick Cave? A gdyby tak połączyć wypadkową ich brzmień? Wtedy otrzymalibyśmy Alexa Henry'ego Fostera! Wysłuchaliśmy kompozycji z albumu "Standing Under Bright Lights (Live From Festival International De Jazz De Montréal)". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Intrygujące dźwięki tuż przed północą. Piano Magic, And Also the Trees i The Eden House w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 00:00
Nie od dziś wiadomo, że nocą, pod osłoną Księżyca, do życia budzi się muzyka. Dźwięki, które wywołują emocje, są nieodłącznym elementem każdego spotkania w "Konstelacji M.". Kosmiczną wyprawę w nieznane rozpoczęli Piano Magic i Brendan Perry z Dead Can Dance. Usłyszeli Państwo też And Also the Trees oraz fragmenty albumu The Eden House, "Smoke & Mirrors".
rozwiń zwiń