Zimna fala i ciepłe głosy

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 00:00
Od zimnej jak tegoroczny luty muzyki zespołu Madame, po otulający niczym gruba kołdra wokal Kate Bush – taki wachlarz muzycznych klimatów prezentuje Michał Kirmuć.
Ray Wilson
Ray WilsonFoto: Forum / Radosław Nawrocki

Robert Gawliński to lider Wilków, a Wojciech Waglewski stoi na czele Voo Voo – to wie każdy szanujący się fan polskiej muzyki. A czy ktoś pamięta, co obaj panowie robili przed założeniem słynnych zespołów? Michał Kirmuć pomaga odświeżyć pamięć, sięgając w głąb archiwów polskiego rocka. Wyciągnął stamtąd mający pół wieku utwór grupy Zen z Waglewskim na gitarze oraz nieco młodsze nagranie zimnofalowej formacji Madame, w której zaczynał Gawliński.

W kąciku muzycznych wspomnień również m.in. piosenka Kate Bush z wydanej przed dekadą płyty o jakże adekwatnym do obecnej aury tytule "50 Words for Snow" oraz utwór dedykowany Nelsonowi Mandeli, a wykonywany przez plejadę gwiazd, na czele z Bono i The Edge'em z U2.

Zupełnie nowe są natomiast utwory polskiej wokalistki Joanny Vorbrodt i mocno związanego z naszym krajem Szkota Raya Wilsona. Były wokalista grupy Genesis opublikował kolejny singiel zapowiadający jego nowy album, który ma się ukazać wiosną.


Posłuchaj
51:29 2021_02_09 23_07_44_PR3_Wieczorny_przeglad_mysli.mp3 Zimno-ciepłe klimaty Michała Kirmucia (Wieczorny przegląd myśli/Trójka)

 

Lista utworów wykorzystanych w audycji:

  1. Joanna Vorbrodt – "I tylko mnie troszeczkę mniej"
  2. Ray Wilson – "We Knew The Truth Once"
  3. Kate Bush – "Wild Man"
  4. Paul Buchanan – "The First Time I Ever Saw Your Face"
  5. Madame – "Czardasz"
  6. Pornografia – "Tendencje samobójcze"
  7. Zen – "Opadły mgły, wstaje nowy dzień"
  8. Voo Voo – "F"
  9. Bono; The Edge; David A. Stewart; Abdel Wright; Youssou N'Dour – "46664 (Long Walk to Freedom)"
  10. Tom Waits – "On The Other Side Of The World (Instrumental)"

***

Tytuł audycji: Wieczorny przegląd myśli
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 9.02.2021
Godzina emisji: 23.08

kc


Czytaj także

Klasyka rocka z nutką nowości

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 00:00
8 grudnia to ważna data w historii, nie tylko rock and rolla, ale i muzyki w ogóle. To dzień, w którym 77 lat temu na świat przyszedł Jim Morrison, a także – 40 lat temu – od śmiertelnego strzału zginął John Lennon. W "Wieczornym przeglądzie myśli" nie mogło zabraknąć utworów obu artystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kultowe utwory, premiery i rocznice w audycji Michała Kirmucia

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 00:00
W audycji "Wieczorny przegląd myśli" m.in. Till Lindeman z grupy Ramstein w zupełnie innej, łagodnej odsłonie, jeszcze ciepły utwór Kraftwerk z wydanej 21 grudnia płyty "Remixes" oraz Peter Gabriel w duecie z Kate Bush. 
rozwiń zwiń