O tym nie można zapomnieć

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 00:15
48 lat temu ukazał się jeden z najważniejszych albumów w historii muzyki rockowej: "The Dark Side of the Moon" grupy Pink Floyd. Takiej rocznicy, choć przecież nie "okrągłej" – ta będzie za dwa lata, nie można zapomnieć. Nie powinno więc dziwić, że właśnie od utworów z tej płyty Michał Kirmuć zaczął swój program.
Tom Waits
Tom WaitsFoto: Shutterstock.com/Tinseltown

trojka ray wilson 1200.jpg
Wieczorny przegląd progresywny

Zresztą Pink Floyd pojawił się jeszcze, choć tym razem zabrzmiały dźwięki z albumu "Animals". A towarzystwo muzyczne mogło zachwycić każdego wielbiciela klasyki progresywnego rocka: Genesis i Tom Waits. Polskę w tym zestawieniu reprezentował legendarny Exodus i jego klasyczny "Ten najpiękniejszy dzień".


Posłuchaj
49:30 2021_03_02 23_09_43_PR3_Wieczorny_przeglad_mysli.mp3 Progresywna klasyka w wyborze Michała Kirmucia (Wieczorny przegląd myśli)

Lista utworów

  1. PINK FLOYD – Speak To Me/Breathe
  2. ILLUMINAE – The Lighthouse
  3. GENESIS – Firth Of Fifth
  4. EXODUS – Ten najpiękniejszy dzień
  5. PINK FLOYD – Pigs On The Wing
  6. TOM WAITS – Night On Earth [Soundtrack] – 05 – New York Mood (A New Haircut And A Busted Lip)

Ten najpiękniejszy dzień – Suita: Leśne wspomnienie / Czas już iść / Wyścig z czasem / Najpiękniejszy dzień/YouTube Exodus – temat

***

Tytuł audycji: Wieczorny przegląd myśli
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 02.03.2021
Godzina emisji: 23.09

pr

Czytaj także

Pink Floyd w Pompejach i "Noc na Ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 00:00
Pierwsze noworoczne wydanie "Wieczornego przeglądu myśli" rozpoczęło się od dalekiej podróży w czasie i przestrzeni, czyli od grupy Pink Floyd i ich koncertu zrealizowanego w 1971 roku w starożytnym amfiteatrze w Pompejach. Nie zabrakło też nowości (m.in. od  Joanny Vorbrodt) i tradycyjnego fragmentu ścieżki dźwiękowej do filmu "Noc na Ziemi" w wykonaniu Toma Waitsa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna dawka zimnej fali w selekcji Michała Kirmucia

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 00:00
Ponieważ zeszłotygodniowa dawka polskiej muzyki zimnofalowej najwyraźniej przypadła słuchaczom "Wieczornego przeglądu myśli" do gustu, to w tym tygodniu, zanim zapadła na Ziemi noc, również nie zabrakło podobnych dźwięków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walentynkowe i progresywne brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 00:00
W najnowszym "Wieczornym przeglądzie myśli" Michała Kirmucia udzieliły nam się jeszcze walentynkowe emocje, a to za sprawą takich artystów jak Fish i Marillion. Z czasem zrobiło się progresywnie.
rozwiń zwiń