Damskie granie w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 20:00
Najnowszą audycję "Od punka do Franka" zdominowały kobiety – nie jako bohaterki utworów wykonywanych przez mężczyzn (chociaż takich też nie zabrakło), a jako wykonawczynie, współtwórczynie i liderki. 
Shirley Manson (Garbage)
Shirley Manson (Garbage)Foto: shutterstock.com/Sodel Vladyslav

Posłuchaj
44:57 2021_02_11 19_11_32_PR3_Od_Punka_Do_Franka.mp3 Dziewczyny do przodu ! Czwartkowa selekcja Radosława Okraski (Od punka do Franka/Trójka

 

Listę prezentowanych utworów otworzyły dziewczyny z londyńskiej grupy Lost Cherrees i ich punkowa wersja przeboju "Pleasant Valley Sunday" autorstwa duetu Carole King i Gerry'ego Goffina, który 11 lutego tego roku obchodziłby swoje 82 urodziny. Inspiracją do stworzenia utworu była dla nich ulica Pleasant Valley Way w West Orange w stanie New Jersey, gdzie mieszkali w tamtym czasie. "Pleasant Valley Sunday" w 1967 roku stało się jednym z najpopularniejszych singli The Monkees.

The Monkees - "Pleasant Valley Sunday" - ORIGINAL VIDEO - HQ/davidwrightatloppers

W 2014 roku liderka grupy The Distillers Brody Dalle połączyła swoje siły z Shirley Manson z Garbage. Efektem był utwór "Girls Talk". To nie pierwsza współpraca tych charyzmatycznych artystek – jeszcze w tym samym roku nagrały wspólnie utwór "Meet the Foetus / Oh The Joy".

Garbage - Girls Talk feat. Brody Dalle (Official Video)/Garbage

Powróciliśmy do twórczości duetu Goffin/King, tym razem w wydaniu rockabilly. Grupa Raymen zagrała nam utwór "Locomotion", który po raz pierwszy usłyszeliśmy w wykonaniu Little Evy. Poza tym, usłyszeliśmy ich autorską kompozycję "Desperate Ways" oraz cover Elvisa Presleya "His Latest Flame".

Raymen - Desperate Ways/0kappa02

Lista utworów:

1. Lost Cherrees – "Pleasant Valley Sunday"
2. Lost Cherrees – "Blank Pages (Of History)"
3. Mass Kotki – "Piosenka dziewczyny. Walc"
4. The Distillers – "Drain The Blood"
5. Garbage, Brody Dalle – "Girls Talk"
6. Raymen – "Locomotion (Little Eva Psychobilly Cover)"
7. Raymen – "Desperate Ways"
8. Raymen – "His Latest Flame"
9. Frank Zappa – "Catholic Girls"
10. Frank Zappa & The Mothers Of Invention – "Anyway The Wind Blows"
11. The Monkees – "Pleasant Valley Sunday"
12. Brody Dalle – "Underworld"

***

Tytuł audycji: Od punka do Franka
Prowadzi: Radosław Okrasko
Data emisji: 11.02.2021
Godzina emisji: 19.11

kr

Czytaj także

Punk, Frank i folk w czwartkowy wieczór

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 22:00
W najnowszym wydaniu "Od punka do Franka": światowe brzmienia polskiej grupy Javva, Dezerter w stylu psychobilly, a także alternatywny folk od Billy'ego Bragga, który prawie miesiąc temu obchodził swoje 63. urodziny. Tytuł audycji zobowiązuje – audycję otworzył i zamknął ulubieniec Radosława Okraski, czyli Frank Zappa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Okrasko ostro i po polsku

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 22:00
W najnowszym wydaniu audycji "Od punka do Franka" m.in.: Luxtorpeda ekologicznie o nieoszczędzaniu siebie, Redakcja o niezbyt udanych rządach człowieka na planecie Ziemia, dawno niesłyszani Cool Kids Of Dead oraz Wailin Storms – amerykańska grupa wydana przez polską wytwórnię Antena Krzyku. Słowem – dużo mocnej, polskiej muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Punk w rytmie twista

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 22:00
W najnowszym wydaniu audycji "Od punka do Franka" królowała formacja The Cramps, bo śmiało można powiedzieć, że takie dźwięki nie umierają nigdy, są wiecznie młode. Ba, mogą nawet przynieść zbawienie! Tak uważa zespół The Stubs, czemu dał wyraz w "Salvation Twist". W audycji nie mogło zabraknąć polskiego akcentu – tym razem byli to Homo Twist i Jak Kowalski – oraz, co oczywiste, Franka Zappy.
rozwiń zwiń