Od punka do Joeya Ramone'a

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 20:11
Joey Ramone – to wokalista czołowego amerykańskiego zespołu punk rockowego Ramones oraz główny bohater najnowszej odsłony audycji "Od punka do Franka". Z okazji 20. rocznicy śmierci artysty Radosław Okrasko przypomniał jego dokonania solowe, twórczość macierzystej formacji, a także zespołów powstałych z inspiracji jej muzyką.
Joey Ramone
Joey RamoneFoto: Forum/Rudi Keuntje /Zuma Press

Posłuchaj
46:03 2021_04_15 19_11_23_PR3_Od_punka_do_Franka.mp3 20. rocznica śmierci Joeya Ramone'a w audycji Radosława Okrasko (Od punka do Franka/Trójka)

 

Na bardzo dobry początek programu pojawił się sam Joey Ramone z własną interpretacją standardu "What A Wonderful World" Louisa Armstronga oraz utworem o mieście, w którym artysta się urodził, w którym umarł i które kochał najbardziej. "New York City" pochodzi z drugiego i ostatniego solowego albumu Joeya Ramone'a "...Ya Know?", który miał swoją premierę 11 lat po jego śmierci, w maju 2012 roku.

Joey Ramone - New York City/Joey Ramone


Grupa Cela nr 3 powstała w 1985 roku w Grudziądzu jako owoc inspiracji brzmieniem Ramones, Sham 69 czy Buzzcocks. Początkowo zespół występował pod szyldem Zanik Pamięci. Nową nazwę "zawdzięcza" pobytowi w grudziądzkim areszcie, gdzie jego członkowie trafili po awanturze, w jaką wdali się podczas podróży pociągiem. 

Cela Nr 3 - Kwiaty [Full Album] 1989/FanPunkRocka

"I Wanna Sedated" to, jak przyznał autor audycji Radosław Okrasko, jego ulubiony utwór zagrany przez Ramones. Ukazał się jako dwunasty singel promujący czwarty album grupy, "Road to Ruin" z 1978 roku. W 2004 kompozycja została umieszczona przez magazyn "Rolling Stone" na 144. miejscu listy 500 utworów wszech czasów. 

Ramones - I Wanna Be Sedated (Official Music Video)/RHINO

Lista utworów:

1. Joey Ramone – "What A Wonderful World"
2. Joey Ramone – "New York City"
3. Sexbomba – "punkrockgang.com"
4. Ramones – "Blitzkrieg Bop"
5. Cela nr 3 – "Kwiaty"
6. Ramones – "I Wanna Sedated"
7. Stan Zvezda – "Psychoman"
8. Type O Negative – "Highway Star"
9. Type O Negative – "Cinnamon Girl"
10. Dave Edmunds – "I Hear You Knocking"
11. Carl Perkins And Eric Clapton – "Whole Lotta' Shakin' Goin' On"
12. Type O Negative – "Blck No. 1 (Little Miss Scare-All)"

***

Tytuł audycji: Od punka do Franka
Prowadzi: Radosław Okrasko
Data emisji: 15.04.2021
Godzina emisji: 19.11

kr

Czytaj także

Rockandrollowe duety

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 20:15
Dwuosobowy zespół? Kiedyś nie wydawał się to atrakcyjny pomysł. Jednak okazało się, że potrafią one narobić naprawdę sporo twórczego, ciekawego i przebojowego hałasu. Moda na takie składy została wylansowana przez trzy zespoły, które zdominowały to wydanie audycji "Od punka do Franka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne wspomnienia w stylu lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 20:05
Plejada muzycznych gwiazd lat 80. pojawiła się w programie "Od punka do Franka". Nie zabrakło największych hitów, coverowych dokonań młodych artystów oraz wspomnień o kultowym gitarzyście Johnie McGeochu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samodzielny, Samorządny, Super. Pożegnanie Andrzeja Mierzwy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 20:15
3 marca w wieku 59 lat zmarł Andrzej Mierzwa, założyciel i wokalista punkrockowej grupy Processs. Nie bez znaczenia były trzy litery "S" na końcu nazwy zespołu, które oznaczały kolejno "Samodzielni", "Samorządni" i "Super". Pierwsze marcowe wydanie "Od punka do Franka" Radosław Okrasko w zdecydowanej większości wypełnił muzycznymi dokonaniami Andrzej Mierzwy i jego zespołu.
rozwiń zwiń