Eklektyzm bez ograniczeń. Cztery godziny z DJ Bertem

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 04:00
"Set DJ-ski w Trójce" Norberta Borzyma to czterogodzinna, eklektyczna podróż pozbawiona stylistycznych ograniczeń. Co DJ Bert przygotował dla nas tym razem?
Norbert Borzym
Norbert BorzymFoto: Archiwum prywatne

Posłuchaj
232:32 2021_04_17 00_05_22_PR3_Set_DJ-ski_w_Trojce.mp3 Nowości i klasyki tanecznej elektroniki w selekcji Norberta Borzyma (Set DJ-ski w Trójce)

 

Azymuth to brazylijskie jazz-funkowe trio, które rozpoczęło działalność w 1973 roku. Na powitanie "Setu DJ-skiego w Trójce" usłyszeliśmy jego kompozycję "Jazz Carnival", która ukazała się w 1979 roku. Takie właśnie jazz funkowe klimaty były popularne na brytyjskiej scenie klubowej na początku lat 80. – Tę stylistykę określano wówczas terminem rare-groove. Styl był popularny na Wyspach aż do pojawienia się brzmień acid house w drugiej połowie lat 80 – mówił Norbert Borzym.

Azymuth - Jazz Carnival/Far Out Recordings


Gaspard Augé, najlepiej znany jako połowa francuskiego duetu elektronicznego Justice, 15 kwietnia wydał swój debiutancki singiel jako artysta solowy. Utwór "Force Majeure" ukazał się nakładem Genesis, Ed Banger Records i Because Music, a wkrótce znajdzie się na albumie długogrającym, który artysta zatytułował "Escapades".

Gaspard Augé - Force Majeure (Official Video)/Justice


Jako przedostatni w "Secie DJ-skim w Trójce" pojawił się Will Powers z kompozycją "Adventures In Succes" z 1983 roku, która znalazła się na ulubionej kompilacji autora audycji pt. "Funky Nassau: The Compass Point Story 1980 - 1986"Will Powers to alter ego fotografki Lynn Goldsmith, która na pewien czas odłożyła aparat, by nagrać album "Dancing For Mental Health". Wydanym piosenkom towarzyszyły pierwsze w historii teledyski stworzone w technice 3D.

 Will Powers "Adventures in Success" (Official Music Video)/Lynn Goldsmith

***

Tytuł audycji: Set didżejski w Trójce
Prowadzi: Norbert Borzym
Data emisji: 17.04.2021
Godzina emisji: 00.05

kr

Czytaj także

Edity editów, remixy i mashupy w selekcji DJ Berta

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 04:00
– Edit editu, a do tego jeszcze mashup – takie połączenia kilku różnych płyt jeszcze parę lat temu cieszyły się dużą popularnością wśród didżejów. Większość tych produkcji stała na bardzo niskim artystycznym poziomie – powiedział w "Secie DJ-skim w Trójce" Norbert Borzym, czyli DJ Bert. Są jednak wyjątki od tej reguły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mashupy i klasyczne brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 04:10
Mashup to technika blendowania muzyki. Polega na umiejętnym połączeniu ze sobą utworów tak, by osiągnąć nową, spójną kompozycję. Zaskakujących brzmień nie mogło zabraknąć w paśmie DJ–skim Norberta Borzyma. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż po różnych odmianach tanecznej elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 04:00
W nowym wydaniu "Setu DJ-skiego w Trójce" Norbert Borzym, czyli DJ Bert zabrał nas w trwającą aż cztery godziny eklektyczną podróż po różnych odmianach tanecznej elektroniki. Było new disco, afro i R&B. Nie zabrakło również klimatów nawiązujących do lat 70. i 80.
rozwiń zwiń