Utalentowany tercet kobiecego indie rocka

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 15:00
– Wszystkie są bardzo zdolne, wszystkie śpiewają, są multiinstrumentalistkami i poruszają się w rejonach rocka alternatywnego, tudzież bardziej wyrafinowanego popu, z dala od głównego nurtu – tak Grzegorz Hoffman przedstawił bohaterki tego wydania audycji: Julien Baker, St. Vincent i The Anchoress.
St. Vincent
St. VincentFoto: Shutterstock / Ismael Quintanilla III

Pierwsza z pań, 25-letnia Julien Baker pochodzi ze stanu Tennessee i gra w zespole boygenius, obok m.in. Phoebe Bridgers, młodej gwiazdy amerykańskiej muzyki z pogranicza folku i indie rocka. Równolegle Julien rozwija solową karierę, ma już na koncie trzy albumy, z których najnowszy, "Little Oblivions", ukazał się w lutym tego roku.

Julien Baker – "Hardline", źródło: YouTube / Julien Baker

Starsza od niej o 13 lat Annie Clark urodziła się w Oklahomie, a fani znają ją pod scenicznym pseudonimem St. Vincent. Muzyczną karierę rozpoczynała w grupie The Polyphonic Spree, wchodziła też w skład koncertowego zespołu Sufjana Stevensa. Debiutancki album "Marry Me" nagrała w 2007 roku, a przełomowy okazał się dla niej wydany 7 lat później czwarty krążek, zatytułowany "St. Vincent" i uhonorowany nagrodą Grammy dla najlepszej alternatywnej płyty roku.

St. Vincent - "Down", źródło: YouTube / St. Vincent

Okazją do zaprezentowania w programie "GH+ Extra" twórczości tej artystki była wydana w maju, szósta w jej dorobku płyta "Daddy's Home", nagrana po części w Los Angeles i w Nowym Jorku. Jej tytuł nawiązuje do niedawnego wyjścia z więzienia ojca Annie, który za malwersacje finansowe spędził za kratkami ponad 10 lat.

The Anchoress - "Unravel", źródło: YouTube / The Anchoress 

The Anchoress to pseudonim artystyczny Catherine Anne Davies, aktywnej od 15 lat artystki rodem z Walii. Przez kilka lat wchodziła ona w skład słynnej formacji Simple Minds, gdzie grała na gitarze i na klawiszach oraz śpiewała w chórkach. Publikowała muzykę podpisaną własnym nazwiskiem i pseudonimem Catherine A.D., zaś jako The Anchoress zadebiutowała w 2016 roku albumem "Confessions of a Romance Novelist". Po 5 latach przyszła pora na kolejną płytę, "The Art of Losing", której obszerne fragmenty zaprezentował w swym programie Grzegorz Hoffmann.


Posłuchaj
60:03 2021_06_16 02_00_24_PR3_GH+_Extra.mp3 Utalentowany tercet kobiecego indie rocka (GH+ Extra/Trójka)

 

Lista utworów:

 1. Julien Baker – "Hardline"
 2. Julien Baker – "Heatwave"
 3. Julien Baker – "Ringside"
 4. Julien Baker – "Repeat"
 5. Julien Baker – "Ziptie"
 6. St. Vincent – "Down And Out Downtown"
 7. St. Vincent – "Live In The Dream"
 8. St. Vincent – "The Laughing Man"
 9. St. Vincent – "My Baby Wants A Baby"
 10. St. Vincent – "At The Holiday Party"
 11. The Anchoress – "Moon Rise (Prelude) "
 12. The Anchoress – "All Shall Be Well"
 13. The Anchoress – "Unravel"
 14. The Anchoress – "Paris"
 15. The Anchoress – "My Confessor"
 16. The Anchoress – "Moon (An End)"

***

Tytuł audycji: Gh+ Extra
Autor audycji: Grzegorz Hoffmann
Data emisji: 16.06.2021
Godzina emisji: 02.00

kc

Czytaj także

Duchy zmarłych, obietnice żyjących

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 13:26
Trzy wyjątkowe, choć nie najłatwiejsze w odbiorze albumy z początku tego roku stały się podstawą tego wydania nocnej audycji Grzegorza Hoffmanna. Muzyczna podróż rozpoczęła się w Irlandii, kolejnym przystankiem była Kanada, a całość zakończył transatlantycki most utworzony przez wybitnych artystów ze Stanów i Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bard, gitarzysta i wokalista. Czterdzieste urodziny Devendry Banharta

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 03:20
– Będzie nastrojowo i refleksyjnie. Wszystko za sprawą utworów Devendry Banharta. To właśnie on, urodzony 30 maja 1981 roku w Houston w stanie Texas, będzie bohaterem dzisiejszej audycji – zapowiedział Grzegorz Hoffmann. Jeden z najzdolniejszych amerykańskich wokalistów folk-rockowych, ostatnich dwóch dekad, wkrótce będzie obchodził czterdzieste urodziny. Z tej okazji  "GH+ Extra" wypełniły jego nagrania.
rozwiń zwiń