Talenty Trójki. Martyna Ścibior: malarstwo ma zaimponować ludziom

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 15:24
- Pochodzę z Wąwolnicy, to taka nieduża miejscowość na Lubelszczyźnie. Dwa lata temu skończyłam studia w Warszawie, w pracowni Leona Tarasewicza. Zajmuję się malarstwem. Tak naprawdę wydaję mi się, że współpracuję z ludźmi, czerpię inspirację z życia codziennego, z rozmów - mówi Martyna Ścibior, artystka nominowana do nagrody Talentów Trójki w kategorii "Sztuki wizualne".
Audio
  • Talenty Trójki. Martyna Ścibior: malarstwo ma zaimponować ludziom (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Talenty Trójki. Martyna Ścibior: malarstwo ma zaimponować ludziom

Jak nieklasyczne są to formy mogli przekonać się ci, którzy widzieli pracę Martyny Ścibior na wystawach, których namnożyło się na przestrzeni ostatnich miesięcy. - Moje malarstwo jest na pozór abstrakcyjnymi formami. Miało swój początek w tym, żeby zaimponować ludziom, którzy pochodzą z małych miejscowości. Dla mnie bardzo ważne było to, żeby moja mama czy ciotki poszły na wystawę, zobaczyły moje obrazy i powiedziały: wow, żebym nigdy nie usłyszała tekstu w stylu: ja tego nie rozumiem, i żeby w tych obrazach widoczna była wielkość tego malarastwa - opowiada Martyna Ścibior.

Laureaci Talentów Trójki o twórczości i tym, co ważne w sztuce >>>

Artystka dodaje, że swoje obrazy wzmacnia tytułami. - Tytuły obrazów przychodzą nagle, z rozmów z różnymi ludźmi. Od jakiegoś czasu zaczęłam używać lakierów do paznokci, zbieram je wśród dziewczyn. Z ogromną chęcią mi je przynoszą, bo chcą uczestniczyć w tym malarstwie. Cieszą się, jak widzą swoje kolory na moich obrazach. Zależało mi na tym, żeby ludzie uczestniczyli w moim malarstwie, stąd pomysł na te lakiery. Mimo abstrakcyjnych form, wydaje mi się, że obrazy są zrozumiałe. Te obrazy wciągają, stają się takimi portalami do świata sztuki. Chciałabym z moim malarstwem dotrzeć do ludzi, którzy nie mają studiów, nie mają przygotowania pod tym kątem - deklaruje Martyna Ścibior.

(mp, gs)

Zobacz więcej na temat: Talenty Trójki Trójka

Czytaj także

Trójka zaprasza na galę "Talentów Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 14:00
Już dziś Trójka przyzna nagrody w konkursie "Talenty Trójki" dla młodych twórców. Uroczysta gala odbędzie się w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej o godzinie 18.00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki wręczone! Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 19:06
W kategorii Teatr wygrała Agnieszka Skrzypczak, w kategorii Film zwycięzcą został Grzegorz Zariczny, a najlepszy w kategorii Sztuki wizualne okazał się Krzysztof Maniak. Nagrodę specjalną – Diament Trójki – otrzymał Janusz Głowacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka szuka młodych zdolnych

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 14:08
Program 3 Polskiego Radia już po raz piąty ogłasza konkurs "Talenty Trójki” dla młodych twórców. Kandydatów w trzech kategoriach – Teatr, Film i Sztuki wizualne – można zgłaszać do końca kwietnia.
rozwiń zwiń