Talenty Trójki. Aga Woszczyńska: zawsze ciągnęło mnie w stronę fabuły

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 19:21
- Zaczęło się bardzo dawno, nawet nie pamiętam kiedy dokładnie. Myślę, że już w szkole podstawowej. W szkole średniej wiedziałam, że chcę robić kino - mówi Aga Woszczyńska. Reżyserka, autorka filmu "Fragmenty" jest finalistką konkursu Talenty Trójki w w kategorii "Film".
Audio
  • Talenty Trójki. Aga Woszczyńska: zawsze ciągnęło mnie w stronę fabuły (Trójkowo, filmowo)
Kadr z filmu Fragmenty, w którym wystąpiła Agnieszka Żulewska
Kadr z filmu "Fragmenty", w którym wystąpiła Agnieszka ŻulewskaFoto: mat. promocyjne

Film "Fragmenty" to zbiór luźno powiązanych ze sobą scen o rozpadzie związku, rozpadzie świata, którego główna bohaterka kurczowo się trzyma. - To mój 30-minutowy film, którym zakończyłam edukację w szkole filmowej - mówi Aga Woszczyńska.

Laureaci Talentów Trójki o twórczości i tym, co ważne w sztuce >>>
- Zaczęło się bardzo dawno, nawet nie pamiętam, kiedy dokładnie. Myślę, że już z szkole podstawowej. W szkole średniej wiedziałam, że chcę robić kino. Mam za mało talentu, żeby zostać operatorem, to zostałam reżyserem. Zawsze chciałam opowiadać poprzez obrazy, a przy tym jeszcze pracować z ludźmi. To przepiękny zawód, który pozwala nam przy każdym projekcie spotykać niezwykłych ludzi i niezwykłe miejsca. Przy okazji doświadczać bardzo wiele. Przede wszystkim mówić o czymś, co chcemy przekazać.

Aga Woszczyńska jest absolwentką Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Zrealizowała kilka filmów krótkometrażowych, m.in. "Luiza Hert" i "Obudź się". - Zawsze ciągnęło mnie w stronę fabuły. W tej chwili pracuję nad pełnometrażowym dokumentem, który bardzo chciałabym ukończyć - mówi.

(mp/mk)

Czytaj także

Talenty Trójki. Dla młodych twórców to bardzo ważny konkurs

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 13:00
- O tym konkursie warto mówić, warto się chwalić, mając go w dorobku - stwierdza Grzegorz Zariczny, który jurorów urzekł filmem "Marysina polana”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki. Marusińska: nie wierzę, że tyle zrobiłam w tak krótkim czasie

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 11:50
- Świadomość otrzymania nagrody dotarła do mnie na długo po ceremonii jej wręczenia - wspomina Karina Marusińska, laureatka Talentów Trójki w kategorii Sztuki wizualne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki. Martyna Ścibior: malarstwo ma zaimponować ludziom

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 15:24
- Pochodzę z Wąwolnicy, to taka nieduża miejscowość na Lubelszczyźnie. Dwa lata temu skończyłam studia w Warszawie, w pracowni Leona Tarasewicza. Zajmuję się malarstwem. Tak naprawdę wydaję mi się, że współpracuję z ludźmi, czerpię inspirację z życia codziennego, z rozmów - mówi Martyna Ścibior, artystka nominowana do nagrody Talentów Trójki w kategorii "Sztuki wizualne".
rozwiń zwiń