Talenty Trójki. Wiktor Loga-Skarczewski: Nabrałem rozpędu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 19:48
Jeden z najmłodszych członków zespołu artystycznego Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Urodził się w Katowicach w 1985 roku. Studiował na Wydziale Aktorskim krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego.
Audio
  • Talenty Trójki. Wiktor Loga-Skarczewski: Nabrałem rozpędu (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Wiktor Loga-Skarczewski
Wiktor Loga-SkarczewskiFoto: Dawid Kozłowski

W czasie ostatniego roku studiów grał w spektaklach dyplomowych: "Dobry człowiek z Seczuanu" w reżyserii Pawła Miśkiewicza oraz "Sędziowie” przygotowanego przez ówczesnego rektora szkoły, Jerzego Stuhra. Jego role zostały dostrzeżone na 26. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, gdzie otrzymał za nie Pierwszą Nagrodę Aktorską oraz Nagrodę Dziennikarzy. W tym samym roku wystąpił po raz pierwszy na deskach krakowskiej sceny - grał Ajaksa w "Piekarni” Bertolda Brechta (reż. Wojtek Klemm). Karierę aktorską łączył z pracą w krakowskiej PWST, gdzie był asystentem Małgorzaty Hajewskiej-Krzysztofik i Jerzego Treli przy spektaklach dyplomowych "Iwona, księżniczka Burgunda” oraz "Damy i huzary”.

- Moja pani profesor ze Szkoły Teatralnej, czyli Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, zaczęła prace nad dyplomem, zwróciła się do mnie z prośbą, bym jej asystował. Nabrałem coraz większego rozpędu, potem asystowałem Jerzemu Treli przy kolejnych dyplomach ze studentami - opowiada artysta, który obecnie pracuje również jako samodzielny wykładowca na Wydziale Aktorskim. - Pokochałem ogromną miłością, całym swoim sercem, Jerzego Trelę i tak mu towarzyszę już któryś rok z rzędu. Jestem jego asystentem na zajęciach z młodymi aktorami. Prowadzę w tej chwili własne zajęcia z mówienia wierszem - mówi.

Jego talent i zaangażowanie w pracy na uczelni dostrzegła, powoływana przez prezydenta Krakowa Komisja Stypendialna, przyznając mu w 2009 roku indywidualne Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. Grał w wielu filmach (zarówno realizacjach doświadczonych reżyserów, jak i etiudach studentów szkół filmowych) - m.in. "Jan Paweł 2” (reż. John Kent Harrison), "Góra Góry” (reż. Paweł Woldan, spektakl Teatru TV), “Generał” (reż. Anna Jadowska i Lidka Kazen), serialach "Czas honoru 2”, "Po prostu Majka” "Usta, usta” oraz "Prosto w serce”.

(mp/mk)

Zobacz więcej na temat: Talenty Trójki TEATR Trójka

Czytaj także

Talenty Trójki. Aga Woszczyńska: zawsze ciągnęło mnie w stronę fabuły

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 19:21
- Zaczęło się bardzo dawno, nawet nie pamiętam kiedy dokładnie. Myślę, że już w szkole podstawowej. W szkole średniej wiedziałam, że chcę robić kino - mówi Aga Woszczyńska. Reżyserka, autorka filmu "Fragmenty" jest finalistką konkursu Talenty Trójki w w kategorii "Film".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki. Paulina Gałązka: nie mogłam uwierzyć, że pracuję w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 18:30
- Rolę Stelli w "Tramwaju zwanym pożądaniem" zawdzięczam dyrektorowi Teatru Ateneum Andrzejowi Domalikowi, który po obejrzeniu "Shoping and fucking" zaproponował mi pracę - mówi aktorka Paulina Gałązka, artystka nominowana do nagrody Talentów Trójki w kategorii "Teatr".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki. Justyna Wasilewska: jestem z natury niespokojnym duchem

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 19:18
- Bycie w jednym miejscu na dłużej sprawia, że się duszę. Łódzki Teatr im. Jaracza był moim pierwszym teatrem. Naturalnym biegiem spraw i rzeczy, gdy tylko nadarzyła się okazja, żeby spróbować gdzieś dalej, sprawdzić czy jest jakiś inny lepszy świat, to z wielka radością przyjęłam propozycję od dyrektora Teatru Starego Jana Klaty - opowiada Justyna Wasilewska, finalistka konkursu Talenty Trójki w w kategorii "Teatr".
rozwiń zwiń