Małgorzata Gorol 2016

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 09:00
W konkursie Talenty Trójki 2016 kategorii Teatr wygrała Małgorzata Gorol.
Każdy z laureatów Talentów Trójki odebrał czek na 10 tys. zł. (na zdjęciu Małgorzata Gorol)
Każdy z laureatów Talentów Trójki odebrał czek na 10 tys. zł. (na zdjęciu Małgorzata Gorol)Foto: Mieczysław Błazej Włodarski/REPORTER Agencja Fotograficzna

Laureatkę w kategorii Teatr, aktorkę Małgorzatę Gorol, jury nagrodziło za: "magnetyczne kreacje aktorskie w spektaklach Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz za siłę scenicznego bycia, inteligencję i umiejętność precyzyjnego operowania zarówno ciałem, jak i głosem".

Małgorzata Gorol to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (2012), dała się zapamiętać w "Podróży zimowej" w reż. Pawła Miśkiewicza czy "Śmierci i dziewczynie" w reż. Eweliny Marciniak (obie sztuki w Teatrze Polskim we Wrocławiu). Finalistami w kategorii Teatr byli Bartosz Gelner i Julia Wyszyńska.

Każdy z trojga laureatów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł. Finaliści wyróżnieni zostali nagrodami pieniężnymi po 3 tys. zł.

Talenty Trójki - wszystko o konkursie >>>

Dotychczas laureatami zostali m.in. reżyserzy teatralni Krzysztof Garbaczewski i Ewelina Marciniak, aktor Marcin Hycnar, reżyserzy filmowi Kuba Czekaj, Michał Marczak, Grzegorz Zariczny i Aga Woszczyńska, malarka Małgorzata Szymankiewicz, dizajnerka Karina Marusińska oraz grafik, performer, artysta multimedialny Stefan Kornacki.

Czytaj także

Eliza Rycembel o swoich aktorskich początkach

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 18:20
- W filmie "Obietnica" orientowałam się, że nie wiem, czy jestem w tym momencie Lilą (bohaterką filmu) czy Elizą. To jest chyba prawo pierwszych ról, jak się dotyka tego zawodu. Wszystko zaczyna się mieszać - wspomina swoje pierwsze doświadczenia aktorskie Eliza Rycembel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Podolec na styku filmu i komiksu

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 14:00
Tegoroczny finalista Talentów Trójki w kategorii Film opowiadał o swoim "Dokumencie", w którym połączył dokument i animację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedstawiamy laureatów konkursu Talenty Trójki 2016

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 09:00
W kategorii Teatr wygrała Małgorzata Gorol, w kategorii Film zwyciężyła Eliza Rycembel, a najlepszy w kategorii Sztuki Wizualne okazał się Adrian Kolarczyk. Nagrodę specjalną - Diament Trójki - odebrała Stanisława Celińska.
rozwiń zwiń