X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Talenty Trójki 2017". Przed nami finałowa gala

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 12:25
W poniedziałek 12 czerwca odbędzie się finał 8. edycji konkursu "Talenty Trójki" dla młodych twórców. Podczas gali w siedzibie Programu 3 przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie poznamy laureatów w trzech kategoriach: Teatr, Film oraz Sztuki Wizualne. Diament Trójki dla uznanego twórcy - wyjątkowej i niekwestionowanej osobowości artystycznej odbierze Mirosław Bałka, a wieczór uświetni swoim koncertem grupa KAMP!.
Talenty Trójki
Talenty TrójkiFoto: PR

W tym roku twórczość młodych zdolnych oceniało jury w składzie: w kategorii Teatr - Paweł Sztarbowski (przewodniczący), Małgorzata Gorol (laureatka Talentów Trójki 2016), Piotr Gruszczyński, Barbara Marcinik (Trójka) i Bartosz Porczyk; w kategorii Film - Maciej Pieprzyca (przewodniczący), Anna Grygiel, Arkadiusz Jakubik, Ryszard Jaźwiński (Trójka) i Eliza Rycembel (laureatka Talentów Trójki 2016) oraz w kategorii Sztuki Wizualne - Magdalena Frankowska (przewodnicząca), Adrian Kolarczyk (laureat Talentów Trójki 2016), Anna Konik, Agnieszka Obszańska (Trójka) i Jarosław Suchan.

Jurorzy wybrali dziewięcioro finalistów. W kategorii Teatr w finale znalazły się: Maria Dębska, Jaśmina Polak i Barbara Wypych; w kategorii Film: Emi Buchwald, Zofia Kowalewska i Michalina Łabacz; finalistami w kategorii Sztuki Wizualne zostali: Maciej Cholewa, Martyna Czech i Diana Lelonek. Zwycięzcy otrzymają dyplomy oraz nagrody w wysokości 10 tys. zł, a finaliści dyplomy oraz po 3 tys. zł.

Podczas uroczystości wręczona zostanie także nagroda specjalna - "Diament Trójki" dla uznanego twórcy - wyjątkowej i niekwestionowanej osobowości artystycznej. Statuetkę zaprojektowała Magdalena Paszkiewicz, a wykonał Jakub Kolec. W tym roku odbierze ją Mirosław Bałka - wybitny rzeźbiarz i autor instalacji; kierownik i wykładowca Pracowni Działań Przestrzennych na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędą się 12 czerwca o godz. 19.00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (Warszawa, ul. Myśliwiecka 3/5/7). Galę poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński. Podczas uroczystości wystąpi grupa KAMP!.

Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie: www.polskieradio.pl/trojka/talenty.

***

Konkurs "Talenty Trójki", organizowany od 2010 roku przez Program 3, stanowi formę realnej pomocy dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy - studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł dla zwycięzców oraz po 3000 zł dla finalistów) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki Wizualne.

Dotychczas laureatami zostali m.in. reżyserzy teatralni Krzysztof Garbaczewski i Ewelina Marciniak, aktorki Justyna Wasilewska, Anna Smołowik, Małgorzata Gorol, Eliza Rycembel, reżyserzy filmowi Kuba Czekaj, Michał Marczak, Grzegorz Zariczny i Paulina Skibińska, malarka Małgorzata Szymankiewicz, dizajnerka Karina Marusińska oraz grafik, performer, artysta multimedialny Stefan Kornacki.

W 2012 roku po raz pierwszy wręczona została także nagroda specjalna - "Diament Trójki". Otrzymali go w kolejnych edycjach: Krystyna Janda, Janusz Głowacki, Danuta Szaflarska, Janusz Gajos i Stanisława Celińska.

Zobacz więcej na temat: Talenty Trójki

Czytaj także

Oto finalistki Talentów Trójki w kategorii Film

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 15:50
- Tegoroczne finalistki to Emi Buchwald, Zofia Kowalewska i Michalina Łabacz. Warto zapamiętać te nazwiska. To osoby, które nie skończyły jeszcze 30. roku życia, a już mają się czym pochwalić - przekonuje przewodniczący jury w kategorii Film, reżyser Maciej Pieprzyca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie z finalistkami konkursu Talenty Trójki w kategorii Teatr

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 08:46
25 maja odbyły się obrady jury Talentów Trójki w kategorii Teatr. Jawną część obrad przedstawiliśmy w MBK przed tygodniem.
rozwiń zwiń