Małgorzata Szymankiewicz (kategoria sztuki wizualne)

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2011 09:43
Malarstwo Małgorzaty Szymankiewicz krótko można opisać jako przygody barwnej plamy.

Artystka urodziła się w 1980 roku, mieszka i pracuje w Poznaniu. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie dyplom malarski uzyskała z wyróżnieniem w pracowni prof. zw. Jerzego Kałuckiego. Jednocześnie w latach 2000-2005 studiowała równolegle na Wydziale Malarstwa oraz Wydziale Edukacji Artystycznej.

Otrzymała wyróżnienie na bienale malarstwa "Bielska Jesień 2007". W 2008 roku dostała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podstawowym środkiem artystycznym Małgorzaty Szymankiewicz jest plama w najróżniejszych formach. Zawsze jednak coś nam przekazuje, budzi aluzje. Tak o plamach mówi sama autorka: "Są one na pograniczu żartu z malarstwa abstrakcyjnego i stanowią dla widza pewnego rodzaju pułapkę."

Jury Talentów swój wybór uzasadniło "nowatorskim podejściem do abstrakcji, znakomitym warsztatem i odważną skalą".

Czytaj także

Trójka przyznała nagrody dla młodych artystów

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 16:00
Na uroczystej Gali "Talentów Trójki" rozdane zostały nagrody dla zwycięzców konkursu dla młodych twórców w kategorii "Film", "Teatr" i "Sztuki wizualne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowy Znak Jakości

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 12:00
Wiosna w pełni, a my wciaż tropimy młodych zdolnych, którzy dopiero raczkują w świecie szeroko pojętej kultury i zaglądamy do miejsc , którym warto bliżej się przyjrzeć. Zapraszamy, tuż po 12.00!
rozwiń zwiń