Dwie bazy Natalii Sikory

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 19:50
- Śpiewanie i teatr to dyscypliny, które się poszukują nawzajem i ja bym nie chciała ich rozdzielać – mówi kandydatka do Talentów Trójki w kategorii teatr.
Audio

- Wszystko zaczęło się od śpiewania i od muzyki, ale kiedy, jeszcze będąc w gimnazjum, weszłam do Teatru Rondo w Słupsku, od razu zakochałam się w teatrze przez wielkie T – wspomina Natalia Sikora, piosenkarka i aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Dziś nie wyobraża sobie koncertu bez odpowiedniej scenografii i elementów teatru. Młoda artystka realizuje jednocześnie kilka projektów. Sikora Proniuk Duo to owoc współpracy Natalii z pianistą Piotrem Proniukiem. Obecnie pracują nad piosenkami do tekstów C.K. Norwida. Materiał zebrany w spektakl pt: "ABSURDUSTRA – PRÓBA NORWIDA”, będize miał swoją premierę na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie w czerwcu tego roku. Obydwoje współtworzą obsadę spetkaklu "O’Malley’s Bar”.

- Natalia to jest człowiek, który ma już pomysł na siebie. Ona w tej chwili odcina kupony od wszystkiego, co wcześniej jej się udało – mówi Anna Serafińska, wokalistka jazzowa, która była jedną z profesorek Natalii.

Artystka podkreśla, że w Akademii egzamin z interpretacji piosenki jest obowiązkowy, a nie każdy potrafi śpiewać. – Wielu aktorów gra, że śpiewa, a takie osoby, jak Natalia, to jest zupełnie wyróżniające się zjawisko – mówi.

Aby usłyszeć na czym polega przewaga Natalii nad innymi wokalistami, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.


* Jeszcze zanim Natalia Sikora zaczęła studia aktorskie zdobyła kilkadziesiąt nagród w konkursach piosenki i recytatorskich. Będąc w klasie maturalnej wystąpiła na 26. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i zdobyła: Grand Prix, nagrodę im. Andrzeja Waligórskiego oraz publiczności i dziennikarzy. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu nagrodzonego występu:


Kolejne spotkanie z "Wykrywaczem Talentów" w kolejny wtorek ok. godz. 17.20. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Aktorka oczarowana Norwidem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2011 13:50
W swoim życiu chciałabym łączyć aktorstwo ze śpiewaniem. Jak na razie mi się to udaje – cieszy się wszechstronnie utalentowana młoda aktorka Natalia Sikora.
rozwiń zwiń