X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Talenty Trójki. Dominik Ritszel: kamera daje interesującą perspektywę

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 18:16
Artysta tworzył rysunki i grafikę, zajmował się rzeźbą i malarstwem, zdecydował się jednak porzucić je dla video-artu. - Interesuje mnie, że film potrafi pokazywać na wiele sposobów każdy problem - mówi Dominik Ritszel finalista Talentów Trójki w kategorii "Sztuki wizualne".
Audio
  • Talenty Trójki. Dominik Ritszel: kamera daje interesującą perspektywę (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Dominik Ritszel podczas pracy nad jednym z projektów.
Dominik Ritszel podczas pracy nad jednym z projektów.Foto: archiwum Dominika Ritszela

Artysta rozpoczął studia na uniwersytecie w Cieszynie, z którego przeniósł się na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Grafikę Warsztatową, studiuje na V roku. Obrona dyplomu już coraz bliżej, bo 21 czerwca. Jak mówi ważne jest dla niego, że video-art jest sztuką dynamiczną, którą tworząc człowiek wciąż jest w ruchu, zupełnie ineczej niż przy malarstwie czy grafice.

Zapytany o najważniejsze dla siebie projekty wskazuje na projekt "See you all" powstały dwa lata temu. - Składa się na niego wiele scen przedstawiających ludzi, którzy są zupełnie sami. Te sytuacje były bardzo niepozorne, intymnie, bo ludzie sfilmowanie nie wiedzieli, że są podglądani. Powstałe wideo stało się bazą w którą ingerowałem coraz bardziej - mówi Dominik Ritszel .

/

Drugi ważny projekt to "Eine kleine werke" . - To zupełnie inny film. Był w całości aranżowany przeze mnie. Zaangażowanych w niego było mnóstwo ludzi. Byli oni anonimowi, ale zmniejszył się dystans i sytuacja stała się bardziej duszna - ocenia finalista Talentów Trójki.

Do niedzieli, 16 czerwca praca Dominika Risztela można zobaczyć na krakowskim Miesiącu Fotografii w sekcji Show-off.

Konkurs Talenty Trójki , organizowany przez Trójkę, stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.

W tej ostatniej kategorii do finału zakwalifikowano oprócz Krzysztofa Maniaka , także scenografkę i rysowniczkę Agatę Wawryniuk i Dominika Ritszela .

Tu znajdziesz więcej informacji o Talentach Trójki >>>

Sylwetki finalistów prezentujemy przez trzy kolejne weekendy (1 i 2 czerwca, 8 i 9 czerwca, 15 i 16 czerwca) w audycjach "Radiowy Dom Kultury" , "Magazyn Bardzo Kulturalny" i "Trójkowo, filmowo".
Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędą się 20 czerwca w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Galę poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński . Podczas uroczystości wystąpi zespół UL/KR .
W tym roku po raz drugi wręczony zostanie także Diament Trójki – nagroda za całokształt. W tym roku otrzyma ją Janusz Głowacki .

Zobacz więcej na temat: SZTUKA Talenty Trójki

Czytaj także

Znamy finalistów Talentów Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 11:02
Przez trzy tygodnie będziemy prezentować sylwetki finalistów Talentów Trójki, a 20 czerwca spotykamy się w studiu im. Agnieszki Osieckiej na uroczystej gali, podczas której poznamy laureatów konkursu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki: Krzysztof Maniak, balansujący między mediami

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 19:40
- Często zadaję sobie pytanie, jak dużo jest w moich działaniach performancu, a ile kreacji, którą dopiero później dopowiadam nawet w postprodukcji - opowiadał Krzysztof Maniak, jeden z finalistów Talentów Trójki w kategorii sztuki wizualne.
rozwiń zwiń