Amerykańsko-polskie koneksje muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 23:07
Trwa romans między amerykańską a polską muzyką. Nadwiślańscy artyści byli i są zachwyceni i inspirują się jazzem, bluesem, rockiem soulem zza Atlantyku. Jak się jednak okazuje, to działa również w drugą stronę... 
Natalia Kukulska
Natalia KukulskaFoto: Wojciech Adam Jurzyk/PR

Mateusz Krautwurst, który sam jest piosenkarzem, do swojej audycji zaprosił dwójkę znakomitych wokalistów: Natalię Kukulską i Nicka Sincklera, by porozmawiać o muzycznym, transoceanicznym romansie między amerykańską i polską muzyką. 


Posłuchaj
51:26 2020_11_02 23_07_42 _PR3_Dzika_karta_Serdeczne_dzwieki.mp3 Natalia Kukulska i Nick Sinckler o muzyce polskiej i amerykańskiej (Dzika karta: Serdeczne Dźwięki/Trójka)

Piosenkarz Nick Sinckler mieszka w Polsce już 13 lat. Przyjechał tu z Nowego Jorku z przystankiem w Monachium. – Bardzo podoba mi się ten kraj, ludzie, atmosfera. Nie zmieniłbym swojej decyzji: tutaj żyję swoim american dream – śmieje się artysta. 

Nick Sinckler – Cudowny dzień [Official Video] 2018/YouTube/NickSincklerMusicMind


Jak sam przyznaje, był zaskoczony polską muzyką: – W Ameryce znałem tylko Basię, ale nawet nie wiedziałem, że jest Polką. Dopiero jak tu przyjechałem, usłyszałem Kayah, Grechutę, Bajm, Seweryna Krajewskiego i wow! Muzykalność tych melodii mnie zachwyciła – opowiada. 

– Był taki moment, że niczego innego nie słuchałam, tylko tak zwanego r'n'b ze Stanów Zjednoczonych, bo miałam okazję tam bywać co jakiś czas i przywoziłam pełne walizki płyt – przyznaje Natalia Kukulska. – Sama szukałam wykonawców, którzy byli dla mnie inspirujący, ale też inni, na naszym rynku niespotykani – tłumaczy.

Natalia Kukulska – Czułe struny [Polonez As-dur] [Official Music Video]/YouTube NataliaKukulska


***

Tytuł audycji: Serdeczne Dźwięki 
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Goście: Nick Sinckler (piosenkarz), Natalia Kukulska (piosenkarka, autorka tekstów, producentka muzyczna)
Data emisji: 2.11.2020
Godzina emisji: 23.07

pr

Czytaj także

Muzyczne dorastanie The POKS

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 19:00
The POKS to rock-alternatywna grupa założona w 2015 roku w Krakowie. Połączyła ich inspiracja artystami takimi jak Daughter i Ben Howard, ale też polską muzyką alternatywną. W plenerowym studiu Trójki zaprezentowali owoc tych inspiracji – drugi w karierze minialbum zatytułowany "Na Atomy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pełen znaczeń debiutancki album "Tied" formacji The Suits

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 21:44
Krążek grupy The Suits, zatytułowany "Tied", ukazał się w połowie września. Wydawnictwo promował utwór "Tustoje". – To nasz pierwszy długogrający album, na który bardzo czekaliśmy i o którym długo marzyliśmy. Jesteśmy nim bardzo podekscytowani – przyznają muzycy zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielu gości, wiele brzmień, moc muzyki

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 10:00
W dzisiejszej audycji zagrali debiutanci: zespoły Chmury oraz Vincent Theo. Oba z Krakowa, ale stylistycznie niezwykle różne. Pojawili się również muzycy z dorobkiem. Maciej Vino Winogrodzki dopiero przygotowuje drugi album, ale nowa płyta Patrycji Kosiarkiewicz pojawi się za cztery dni!
rozwiń zwiń