"Origami", czyli sztafeta pokoleń w czasach lockdownu. Album duetu Herdzin/Iwaneczko w audycji Mateusza Krautwursta

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 00:00
Brak koncertów to dla części artystów szansa na kreatywną pracę w studiu nagrań. – "Origami" jest płytą, która powstała w zamknięciu. Postanowiłem nagrać wszystkie instrumenty samemu, a ponieważ mamy dostęp do fenomenalnych rozwiązań, wszystko, co można usłyszeć na płycie, to instrumenty wirtualne – mówił w Trójce pianista Krzysztof Herdzin o albumie nagranym wspólnie z młodym i zdolnym wokalistą Krzysztofem Iwaneczką.
Origami Herdzin  Iwaneczko
"Origami" Herdzin & IwaneczkoFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
51:22 2020_12_15 23_08_21_PR3_Dzika_karta_serdeczne_dzwieki.mp3 W czasie pandemii muzycy się nie nudzą. "Origami" Krzysztofa Herdzina i Krzysztofa Iwaneczki w Trójce (Dzika karta: Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

Herdzin Sztaba Prezes PR - 95 lat PR 1200.JPG
Krzysztof Herdzin: improwizacja jest obecna w historii muzyki

"Origami" Krzysztofa Herdzina i Krzysztofa Iwaneczki jest owocem niegasnącej potrzeby tworzenia, na przekór niesprzyjającym okolicznościom. Zrealizowana głównie w domu, bez udziału innych muzyków, niespiesznie i z wielką radością. Jest spełnieniem marzeń obu artystów o wspólnej pracy i powrotem do ukochanej przez nich stylistyki lat 80.

– Zawsze lubiłem pracować z młodzieżą, ponieważ pamiętam czasy, kiedy to do mnie mistrzowie wyciągali rękę. To sztafeta pokoleń. W ten sposób myślałem o tym, żeby zrobić coś z Krzysztofem Iwaneczką – mówił Krzysztof Herdzin. – Miałem konkretną wizję. Od razu siadłem i zacząłem pisać piosenki. Okazało się, że ten pomysł urodził fantastyczny materiał. Wszystko jest utrzymane trochę w klimacie retro, lekko jazzowym, lekko soulowym – opowiadał w rozmowie z Mateuszem Krautwurstwem.

HERDZIN & IWANECZKO - Tęskno/Krzysztof Iwaneczko

Lista utworów:

1. Voice Office – "Obojętność"
2. Grohman Orchestra, Aleksandra Borkiewicz & Krzysztof Herdzin  – "Serduszko puka w rytmie cha-cha"
3. Krzysztof Herdzin – "Opowieść II"
4. Kayah – "Santana" (MTV Unplugged)
5. Herdzin & Iwaneczko – "Siedzę sobie i piszę
6. Michał Martyniuk Reconcliation  feat. Yanika – "New Things"
7. Herdzin & Iwaneczko – "Pośpiech"
8. Herdzin & Iwaneczko – "Tęskno"
9. Igor Herbut  "Wdzięczność"
10. Sound'n'grace – "Fale"
11. Grohman Orchestra, Aleksandra Borkiewicz & Krzysztof Herdzin  – "Serduszko puka w rytmie cha-cha"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Gość: Krzysztof Herdzin (pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent)
Data emisji: 14.12.2020
Godzina emisji: 23.08

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

Pola Chobot & Paweł Baran, czyli blues i słowiańska melancholia

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 00:00
Pola Chobot i Paweł Baran to dwoje ludzi, którzy mimo skrajności charakterów tworzą jeden dziki organizm muzyczny. Z jednej strony w ich utworach słychać Muddy'ego Watersa, a z drugiej – Skipa Jamesa. Czasami z ich brzmienia przebija nuta Bjork, a czasami – Radiohead. – Pomiędzy mną i Adamem wytworzyła się ponadprzeciętna jakość porozumienia muzycznego – powiedziała w "Serdecznych dźwiękach" połowa duetu, Pola Chobot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serdeczne Dźwięki znad Odry – Lubrano i Grosiak u Krautwursta

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 00:15
Ten program, zgodnie z obietnicą daną tydzień wcześniej, Mateusz Krautwurst przygotował z serdecznych dźwięków pochodzących z Wrocławia. Dzięki artystom związanym z tym nadodrzańskim grodem wszyscy mogą się cieszyć znakomitą muzyką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Równi w nierównościach. Mietek Szcześniak gościem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 00:00
– Zrozumiałem, co to znaczy kochać drugiego człowieka i świat, gdy zrozumiałem, że każdy ma swoją biedę i pod tym względem każdy jest równy – powiedział w Trójce Mietek Szcześniak, wokalista i kompozytor, który jak nikt łączy działalność artystyczną z pomaganiem.
rozwiń zwiń