Aleksandra Węglewicz: czas interpretować swoje piosenki!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 00:00
Od poezji śpiewanej do popu z jazzowym posmakiem – młoda wokalistka Aleksandra Węglewicz przebyła długą muzyczną drogę. O kolejnych jej etapach opowiedziała Mateuszowi Krautwurstowi w jego autorskiej audycji "Dzika karta: Serdeczne Dżwięki".
Aleksandra Węglewicz
Aleksandra WęglewiczFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Michael Kiwanuka_East News_1200 x 660.jpg
Michael Kiwanuka z klipem do utworu "Interlude (Loving The People)"

Aleksandra Węglewicz śpiewa już od przedszkola. Wcześnie poznała świat konkursów piosenki i festiwali, po czym pod swoje skrzydła wziął ją muzyk i pedagog Maciej Turkowski, dzięki któremu zaczęła wykonywać poezję śpiewaną. Przełomem okazały się Ogólnopolski Konkurs Wokalistów Mufka i warsztaty w ramach festiwalu Fama, gdzie poznała artystów polskiej sceny R&B. Wśród nich był Kamil Mokrzycki – współzałożyciel grupy Sound'n'grace.

Posłuchaj
52:14 2020_12_21 23_07_00_PR3_Dzika_karta_Serdeczne_Dzwieki.mp3 Aleksandra Węglewicz i jej muzyczna droga do kariery solowej (Dzika karta: Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

– Wtedy zaczęło się moje muzyczne życie w Warszawie. Kamil Mokrzycki zaprosił mnie na warsztaty Sound'n'grace i płynnie przeszłam do chóru. Śpiewam tam już od 10 lat. Od Sound'n'grace zaczęło się moje śpiewanie na serio. Mogłam od kuchni zobaczyć, jak wyglądają wielkie festiwale, robienie płyty. To dla mnie ogromne doświadczenia – wspominała Aleksandra Węglewicz.

Po udziale w programie telewizyjnym "The Voice Of Poland" artystka nabrała apetytu na karierę solową. – To była fajna przygoda, ale w takich programach dajemy się poznać jako interpretatorzy czyichś piosenek. Teraz czas interpretować swoje – mówiła wokalistka.

Jednym z solowych dokonań Aleksandry Węglewicz jest utwór "Teraz", do którego tekst napisała Karolina Kozak.

Aleksandra Zofia Węglewicz - Teraz (live session)/Aleksandra Węglewicz

Lista utworów:

1. Basia Dratwińska – "Sen"
2. Basia Dratwińska – "Kiwi"
2. Sound'n'grace  – "Kolejność"
3. Aleksandra Węglewicz – "Teraz"
4. Kasia Moś & Aukso – "Prząśniczka"
5. Kasia Moś & Aukso – "Dziś nie ma takiej wiosny"|
6. Kasia Moś & Kuba Badach – "Zatracam się"
7. Kasia Moś – "Kocham cię kochanie moje"
8. Erykah Badu – "Out My Mind, Just In Time"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Gość: Aleksandra Węglewicz (wokalistka grupy Sound'n'grace)
Data emisji: 21.12.2020
Godzina emisji: 23.07

kr

Czytaj także

"Origami", czyli sztafeta pokoleń w czasach lockdownu. Album duetu Herdzin/Iwaneczko w audycji Mateusza Krautwursta

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 00:00
Brak koncertów to dla części artystów szansa na kreatywną pracę w studiu nagrań. – "Origami" jest płytą, która powstała w zamknięciu. Postanowiłem nagrać wszystkie instrumenty samemu, a ponieważ mamy dostęp do fenomenalnych rozwiązań, wszystko, co można usłyszeć na płycie, to instrumenty wirtualne – mówił w Trójce pianista Krzysztof Herdzin o albumie nagranym wspólnie z młodym i zdolnym wokalistą Krzysztofem Iwaneczką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serdeczne Dźwięki znad Odry – Lubrano i Grosiak u Krautwursta

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 00:15
Ten program, zgodnie z obietnicą daną tydzień wcześniej, Mateusz Krautwurst przygotował z serdecznych dźwięków pochodzących z Wrocławia. Dzięki artystom związanym z tym nadodrzańskim grodem wszyscy mogą się cieszyć znakomitą muzyką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Równi w nierównościach. Mietek Szcześniak gościem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 00:00
– Zrozumiałem, co to znaczy kochać drugiego człowieka i świat, gdy zrozumiałem, że każdy ma swoją biedę i pod tym względem każdy jest równy – powiedział w Trójce Mietek Szcześniak, wokalista i kompozytor, który jak nikt łączy działalność artystyczną z pomaganiem.
rozwiń zwiń