Skromny człowiek i superbohater. Vito Bambino w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 00:00
Mateusz Dopieralski, lider grupy Bitamina, Vito Bambino – to trzy tożsamości gościa najnowszego wydania "Serdecznych dźwięków". – Mateusz Dopieralski stara się być małym, skromnym człowiekiem, a Vito Bambino to superbohater, który nie boi się mówić pewnych rzeczy, jest głośny i szczery wobec siebie. To jest taka odskocznia, ale zawsze moja i zawsze szczera – mówił w audycji Mateusza Krautwursta.
Vito Bambino
Vito BambinoFoto: Ludwig Lis/mat. prasowe

Mateusz Dopieralski (ur. 1988 rok) urodził się w Katowicach. Jako dwulatek wyemigrował ze swoją rodziną do Niemiec, gdzie mieszka do dziś. Początek jego muzycznej kariery to rok 2003, jednak popularność zyskał wiele lat później dzięki utworowi "Dom" pochodzącemu z czwartego albumu Bitaminy "Kawalerka".

Posłuchaj
51:12 2021_03_01 23_08_04_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 Vito Bambino gościem Mateusza Krautwursta (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

Tytułowa "Kawalerka" to mieszkanie Mateusza, w którym spędza swoją młodość. Zaglądając w jej intymne zakamarki, doświadczamy pierwszych miłości i potknięć. Jest szczerze do bólu, wrażliwość wchodzi głęboko przez skórę. 

Dźwięki, sample i bity prowadzą nas przez wnętrza, jest eksperymentalnie, słychać jazz i hip-hop. Jest też delikatnie i blisko. To utwory, których można słuchać ciągle i ciągle.

Koncertowo prezentuje się to jeszcze lepiej i autentyczność, którą słyszymy w muzyce i tekstach, zyskuje jeszcze bardziej. Trio (w składzie  Mateusz Dopieralski, Amar Ziembiński i Piotr Sibiński) wzbogacone jest o doskonałych muzyków. Przekształcili oni język sampli w żywy pulsujący organizm, którego serca bicie zabiera nas w podróż, z której nie ma już powrotu.

Vito Bambino "Kawalerka" Foto: mat. promocyjne Vito Bambino "Kawalerka" Foto: mat. promocyjne

Jeden z utworów nosi tytuł "Pytanie do niej".  "Pytanie do niej" opisuje konkretną sytuację, w której zaręczałem się w bardzo "nieudaczny" sposób – śmieje się muzyk. –  To swojego rodzaju zabawa  na "Placu zabaw" jest utwór, który nazywa się "Pytanie do mamy". Zmieniła się perspektywa i pytania same w sobie. Jako dziecko pytamy o konkretne sprawy i chcemy znać odpowiedzi, a potem zadajemy pytania, które zmierzają w zupełnie innym kierunku. Na mojej solowej płycie jest "Pytanie do Niego", czyli pytanie do Boga – wyjaśnia.

Bitamina - Pytanie do niej/Kalejdoskop Records

Lista utworów:

1. Bitamina – "Poka Jak U Ciebie Tańczą (feat. GrubSon, Jarecki & Schrott)"
2. Bitamina – "Pobudka"
3. Bitamina – "Kuba"
4. Bitamina – "Pytanie do Niej"
5. Bitamina – "Nikt (feat. Dawid Podsiadło)"
6. Bitamina – "Nikt (feat. Dawid Podsiadło)"
7
. Bitamina – "Secy Za Zawałem (live)"
8. Bitamina – "Przebudzenie"
9. Bitamina – "Historia Bez Nazwy"
10. Bitamina – "Droga"
11. Bitamina – "Dziadek i Skrzynia"
12. Bitamina – "Na Pół"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Goście: Mateusz Dopieralski (Vito Bambino, Bitamina)
Data emisji: 01.03.2021
Godzina emisji: 23.08

kr

Czytaj także

Urszula Dudziak – zdolna córka muzykalnych rodziców

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 00:35
– Moja mama mówiła, że w każdym domu musi być pianino i biblioteka – opowiada Urszula Dudziak. Pierwsza dama polskiego jazzu była gościem wieczornej audycji Mateusza Krautwursta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walentynkowe post scriptum

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 00:30
Miłość niejedno ma imię – ta stara prawda obowiązuje również w muzyce. Artyści z równą pasją wyśpiewują swoje najgłębsze uczucia przy akompaniamencie nastrojowego r'n'b, swobodnego jazzu czy mocnych rockowych gitar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Kurzawska: zaczynam od zera

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 18:05
Była wokalistka zespołu Sofa, znana również ze współpracy z Andrzejem Smolikiem, wkrótce zadebiutuje albumem solowym. O swojej muzycznej drodze opowiedziała w audycji Mateusza Krautwursta.
rozwiń zwiń