Envee: mam pracę marzeń

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 01:00
Maciej Goliński, znany fanom muzyki jako Envee, był gościem tego wydania audycji Mateusza Krautwursta. Ceniony kompozytor, DJ i producent muzyczny podzielił się wspomnieniami z wyjątkowych sesji nagraniowych i opowiedział o nowych projektach, nad którymi pracuje.
Envee
EnveeFoto: Filip Blank

– Bardzo sobie cenię rolę producenta. Dla takiego miłośnika muzyki jak ja, to jest dream job. Często jestem jednoosobową publicznością niesamowitych koncertów – mówił Envee w "Serdecznych dźwiękach".

Jako przykład niezapomnianej sesji nagraniowej producent podał tę, podczas której Mrozu zaśpiewał wiersz Maceo Wyro, nieżyjącego już przyjaciela Enveego. – Mrozu się po prostu rozpuścił w powietrzu, przeszedł na jakiś wyższy level istnienia, był w muzyce, zniknął, przeskoczył w nutki płynące w tle. Takich doświadczeń w studiu szukam najbardziej.

Nick Sinckler – "Soul Clap", źródło: YouTube / NickSincklerMusicMind

Gość Mateusza Krautwursta opowiadał również o współpracy z mieszkającym w Polsce Amerykaninem Nickiem Sincklerem i całą plejadą gwiazd rodzimej sceny soul / R&B. W programie nie zabrakło wspomnień z pracy za konsoletą oraz opowieści o projektach, którymi Envee zajmuje się w tej chwili.

Muzyczną ilustracją rozmowy były zarówno nieco starsze utwory, w których nagraniu brał udział Envee (śpiewane m.in. przez Natalię i Paulinę Przybysz), te sprzed kilku lat (w wykonaniu Bartka Królika i Agi Zaryan), jak i zupełnie świeże (Marika).


Posłuchaj
51:35 2021_03_22 23_07_37_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 Muzyczny świat Envee'ego (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

Lista utworów:

Nick Sinckler – "Soul Clap"

Envee feat. Mrozu – "Dni zamieniam"

Natu + Envee – "Monkey"

Pinnawela – "You Can Dance (Envee Ensemble Version)"

Aga Zaryan – "Paths"

Envee feat. Bartek Królik – "Nu Stompin' Ground"

UKOKOS & JABCO - "Hands On"

Marika – "Na Teatralce"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Autor audycji: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 22.03.2021
Godzina emisji: 23.07

kc

Czytaj także

Urszula Dudziak – zdolna córka muzykalnych rodziców

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 00:35
– Moja mama mówiła, że w każdym domu musi być pianino i biblioteka – opowiada Urszula Dudziak. Pierwsza dama polskiego jazzu była gościem wieczornej audycji Mateusza Krautwursta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka jest jedna". Archie Shevsky po drugiej stronie mikrofonu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 00:00
– Często spotykam się z uznawaniem pewnej muzyki za lepszą lub gorszą tylko z uwagi na gatunek, do jakiego należy. Fundamentalnie się z tym nie zgadzam. Dla mnie muzyka jest jedna. Są doskonałe numery reggae i doskonałe numery trashmetalowe. Wystarczy po nie sięgnąć – ta myśl przyświeca Archiemu Shevsky'emu podczas tworzenia "Akordów Alterowanych" – audycji emitowanej w Trójce w poniedziałkowe wieczory. W "Serdecznym dźwiękach" Archie Shevsky nie wystąpił jednak jako radiowiec, lecz jako muzyk.
rozwiń zwiń