Mateusz Krautwurst w czułych objęciach Mięthy

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 10:00
O muzycznych doświadczeniach i fascynacjach, nadziejach na przełamanie koncertowego impasu oraz niezbędnej w życiu czułości i słabości opowiedzieli w tym wydaniu audycji raper Skip i producent AWGS, tworzący duet Miętha.
Miętha. Fragment okładki albumu Audioportret
Miętha. Fragment okładki albumu "Audioportret"Foto: mat. promocyjne

– Moim zdaniem okazywanie czułości i słabości jest najbardziej męską rzeczą, jaką możesz zrobić – wyznał w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem Skip. Wtórował mu jego kolega z zespołu, AWGS. –Ja się nauczyłem tego w zeszłym roku na terapii u pana Andrzeja, który powiedział mi, że to jest ok czasem sobie popłakać, że nie ma w tym nic złego, aby poczuć się smutno, trzeba na to znaleźć przestrzeń w życiu.


Posłuchaj
52:28 2021_07_19 23_06_46_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 W czułych objęciach Mięthy (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

Obaj panowie mają ostatnio nieco więcej powodów do radości. Oprócz tego, że dostają coraz więcej zaproszeń na koncerty, po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią, mają też gotowy nowy album "36,6", który ma się ukazać we wrześniu nakładem wytwórni Asfalt Records. Płytę promuje opublikowany tydzień temu utwór "Zanim pójdziesz", z gościnnym udziałem Natalii Szroeder.

Duet Miętha działa od dwóch lat i ma już na koncie wydany w 2019 roku album "Audioportret" oraz EP-kę zatytułowaną "Szum". Jego muzyka osadzona jest w hiphopowych ramach, jednak nie jest pozbawiona multigatunkowych naleciałości. Jak sami napisali o sobie na swojej stronie internetowej tuż przed wydaniem pierwszej płyty, "Miętha oferuje świeże (jak to mięta), charakterystyczne, organiczne i miękkie granie, wzbogacone zaskakującymi jak na krótki staż sceniczny możliwościami wokalnymi Skipa. Obaj muzycy dostarczają wspólny, spójny i komplementarny materiał, pretendujący zdaniem Asfaltu do debiutu roku".

Miętha feat. Natalia Szroeder – "Zanim pójdziesz", źródło: YouTube / Asfalt Records

Lista utworów:

  1. Miętha – "Wieczór"
  2. Miętha – "Blask"
  3. Miętha – "Kalendarz"
  4. Miętha – "Mamo"
  5. Miętha feat. Natalia Szroeder – "Zanim pójdziesz"
  6. Miętha – "Przepraszam"
  7. Miętha – "S.U.V."
  8. Miętha – "Maski"
  9. Miętha – "Kumitsu"

***

Tytuł audycji: Serdeczne Dźwięki
Autor audycji: Mateusz Krautwurst
Gość: duet Miętha
Data emisji: 19.07.2021
Godzina emisji: 23.06

kc

Czytaj także

Robert Cichy: muzyka to jedna wielka przygoda

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 11:19
– Mam mnóstwo pomysłów i energii – zapewniał gość tego wydania audycji Mateusza Krautwursta, gitarzysta i wokalista, znany z działalności solowej oraz współpracy m.in. z Anią Dąbrowską, Pauliną Przybysz i Michałem Urbaniakiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Smoczyński: wkładam całe serce w to, co robię

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 00:00
Dzięki temu, że pracował jak szalony, ma na koncie imponujące dokonania muzyczne, ale dzięki żonie zdał sobie sprawę, że poza muzyką w życiu jest wiele innych wspaniałych rzeczy. Jan Smoczyński – pianista, kompozytor i producent muzyczny był gościem tego wydania audycji.
rozwiń zwiń