Maria Tyszkiewicz – osobisty pamiętnik rannego ptaszka

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 10:57
Od wielu lat jest aktorką musicalową, a od 2020 roku piosenkarką mającą na koncie album długogrający. Goszcząca w tym wydaniu audycji Maria Tyszkiewicz opowiedziała o swojej debiutanckiej płycie, rolach teatralnych, ulubionych artystach i codziennym życiu.
Maria Tyszkiewicz
Maria TyszkiewiczFoto: PAP / Marcin Kmieciński

– Jestem rannym ptaszkiem, chociaż jeśli chodzi o muzykę, to muszę dojrzeć przez cały dzień, żeby wieczorem mieć najlepsze pomysły – wyznała rozmówczyni Mateusza Krautwursta. 30-letnia aktorka, od kilkunastu lat związana z warszawskim teatrem Studio Buffo, w ubiegłym roku wydała debiutancki album "Ufam sobie", wypełniony muzyką z pogranicza popu, soulu i R'n'B.  


Posłuchaj
49:56 2021_07_26 23_08_39_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 Pamiętnik Marii Tyszkiewicz (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

Stworzenie tekstów piosenek na płytę było dla Marii Tyszkiewicz nie lada wyzwaniem. – Napisanie tekstu jest dla mnie bardzo trudne. Szczególnie że miałam taki zamiar, aby na pierwszej płycie było dużo osobistych tekstów. To jest taki trochę mój pamiętnik i nawet wydaje mi się, że to moje żyćko udało się poukładać chronologicznie, jeśli chodzi o tracklistę – powiedziała artystka w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem.

Wokalistka opowiedziała też ciekawostkę o tym, jak powstała koncertowa wersja piosenki "Deszcz", zamykająca jej debiutancki album. – Nagrywaliśmy live sesję do innego utworu i został nam czas w studio. Stwierdziliśmy: "A, nagrajmy sobie może coś akustycznie". Miałam tam trzech muzyków, z których żaden nie był przy nagrywaniu głównej wersji "Deszczu". Ale usłyszeli to i stwierdzili: "Dawaj, coś sobie zabrzdąkamy!". Ja sobie zaimprowizowałam i wyszła taka fajna wersja, że wrzuciliśmy ją na płytę.

Maria Tyszkiewicz – "Deszcz (live)", źródło: YouTube / FONOBO Label

Tyszkiewicz wyznała również, że jest wielką fanką Dawida Podsiadły i marzy o tym, aby kiedyś nagrać coś w duecie z najpopularniejszym w tej chwili polskim wokalistą.

Lista utworów:

  1. Maria Tyszkiewicz – "Byle nie o miłości"
  2. Maria Tyszkiewicz – "Ufam sobie"
  3. Maria Tyszkiewicz – "Pod prąd"
  4. Natalia Szypuła – "Won't Let You (My, My, My)"
  5. Maria Tyszkiewicz – "Świt"
  6. Paulina Przybysz feat. Dawid Podsiadło – "Dobrze"
  7. Maria Tyszkiewicz – "O co chodzi"
  8. Dawid Podsiadło – "Nie kłami"
  9. Maria Tyszkiewicz – "Deszcz (live)"
  10. Maria Tyszkiewicz – "Chodź"

***

Tytuł audycji: Serdeczne Dźwięki
Autor audycji: Mateusz Krautwurst
Gość: Maria Tyszkiewicz (wokalistka, aktorka musicalowa)
Data emisji: 26.07.2021
Godzina emisji: 23.07

kc

Czytaj także

Jan Smoczyński: wkładam całe serce w to, co robię

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 00:00
Dzięki temu, że pracował jak szalony, ma na koncie imponujące dokonania muzyczne, ale dzięki żonie zdał sobie sprawę, że poza muzyką w życiu jest wiele innych wspaniałych rzeczy. Jan Smoczyński – pianista, kompozytor i producent muzyczny był gościem tego wydania audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Krautwurst w czułych objęciach Mięthy

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 10:00
O muzycznych doświadczeniach i fascynacjach, nadziejach na przełamanie koncertowego impasu oraz niezbędnej w życiu czułości i słabości opowiedzieli w tym wydaniu audycji raper Skip i producent AWGS, tworzący duet Miętha.
rozwiń zwiń