Siostry Melosik – szczęście w parze

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 07:00
Pochodzą z muzykalnej rodziny, śpiewają od dzieciństwa, wygrywały telewizyjne talent shows – Martyna i Dagmara Melosik, wokalistki, autorki piosenek i… bliźniaczki gościły tym razem w audycji Mateusza Krautwursta.
Dagmara i Martyna Melosik
Dagmara i Martyna MelosikFoto: mat. promocyjne

– Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, ale może być też tak, że w parze znajdujemy największe szczęście. Czasami ta para towarzyszy nam od pierwszych dni na świecie – tymi słowami gospodarz "Serdecznych dźwięków" przygotował słuchaczy na pojawienie się specjalnych gości programu. Bliźniacze siostry Melosik odniosły się do tych słów. – Jak w każdej życiowej sytuacji, są tego dobre i złe strony. Ja naliczyłam więcej dobrych – stwierdziła Dagmara. – Największa trudność polega na tym, że jest się postrzeganym jako jedno, mimo tego, że jest się dwiema niezależnymi osobami – dodała Martyna.


Posłuchaj
51:25 2021_09_13 23_07_56_PR3_Serdeczne_dźwięki.mp3 Siostry Melosik – szczęście w parze (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

Ich muzyczne ścieżki już od najmłodszych lat pokrywały się z sobą. Występowały razem kilkukrotnie w programie "Od przedszkola do Opola", a w 2001 roku wygrały "Drogę do gwiazd". Potem przez jakiś czas działały osobno, co w przypadku Martyny zaowocowało zwycięstwem w "Fabryce gwiazd", będącej połączeniem talent i reality show. – To była na pewno niesamowita winda, jeśli chodzi o działania muzyczne i przygotowywanie się do gal na żywo. Pierwsze doświadczenia ze śpiewaniem na słuchawkach, orkiestra Adama Sztaby… Pod względem muzycznym to była nieprawdopodobna przygoda. Przy całej nieświadomości, jaką cenę trzeba będzie zapłacić za siedzenie przez trzy miesiące pod okiem kamer – wspominała wokalistka swoją przygodę sprzed 13 lat.

Wkrótce potem siostry znów połączyły siły i do dziś występują w duecie, mając na koncie takie przeboje, jak "Równocześnie", "Coś nie tak" czy "Batumi". Martyna i Dagmara mają podobne barwy głosów, co nie ułatwia słuchaczom odróżnienia ich partii wokalnych w poszczególnych piosenkach. Nawet one czasem mają z tym problem – Zdarza się, że same nie jesteśmy pewne, która co zaśpiewała – przyznały wokalistki w rozmowie z Mateuszem Krautwurstem. – Bardzo często jest tak, że główny wokal śpiewa tylko jedna z nas. A żeby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, druga występuje w teledysku.

Siostry Melosik – "Batumi (live)", źródło: YouTube / Siostry Melosik 

Lista utworów:

  1. Kiah Victoria – "Ornament"
  2. Siostry Melosik – "Batumi"
  3. Martyna Melosik & Piotr Dymała – "Od pełni do pełni"
  4. Siostry Melosik – "Voglio solo te"
  5. Siostry Melosik – "Coś nie tak"
  6. 21 Gram – "Funky Riff"
  7. Siostry Melosik – "Nawet ty"
  8. Anna Małek – "Colorful Revolution"
  9. Siostry Melosik – "Endless"
  10. Amber Mark – "Mixer"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 13.09.2021
Godzina emisji: 23.07

kc

Czytaj także

Serdeczne zaproszenie do Opola

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 07:00
Niespełna tydzień przed rozpoczęciem festiwalu w Opolu Mateusz Krautwurst zaprezentował przedsmak muzycznych emocji, jakie czekają nas w weekend, a potem wrócił do piosenek, które zrobiły furorę na opolskiej scenie w ostatnich kilkunastu latach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Waldowski: nie wyobrażam sobie muzyki bez improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 00:01
Świetnie gra na perkusji, jest zdolnym producentem, a jeśli trzeba, potrafi chwycić za gitarę i skomponować zgrabną piosenkę. Taki właśnie jest Tomasz "Harry" Waldowski, gość tego wydania audycji.
rozwiń zwiń