Tańka Szafraniec: polubiłam samą siebie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 11:00
Zanim odważyła się na solowy debiut, długo śpiewała w chórkach u innych artystów. Jej pierwszy album, "Mozaika", ukazał się, gdy została szczęśliwą mamą i nauczyła się lubić samą siebie.
Tańka Szafraniec
Tańka SzafraniecFoto: mat. promocyjne / Aleksandra Kamińska-Broniek

1 października miała premierę debiutancka płyta Tańki Szafraniec. Wokalistka goszcząca w audycji Mateusza Krautwursta zdradziła, co było największą inspiracją do jej nagrania. – Tak naprawdę prawie wszystko, co pojawiło się na tej płycie, spowodowane jest tym, że odgrywam w tej chwili jedną z najważniejszych ról, czyli bycie mamą.


Posłuchaj
50:34 2021_10_11 23_09_07_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 Tańka Szafraniec: polubiłam samą siebie (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

Artystka przez wiele lat śpiewała w chórkach (m.in. u Zbigniewa Wodeckiego, Doroty Miśkiewicz i Krzysztofa Cugowskiego), a własne piosenki pisała do szuflady. Dopiero okres pandemii i lockdownu zmobilizował ją do wzięcia się za nagranie krążka firmowanego swoim nazwiskiem. – Czasem mam żal do siebie, drobną zgryzotę, że nie zrobiłam tego wcześniej. Ale z drugiej strony wiem, że ta płyta nie miałaby takiego kształtu i nie byłaby dla mnie tak emocjonalna, gdybym nagrała ją wcześniej – mówiła Tańka w "Serdecznych dźwiękach". – Musiałam się nauczyć lubić samą siebie – dodała wokalistka.

Producentem albumu jest Tomasz "Harry" Waldowski, a w jednej z piosenek artystce towarzyszy wokalnie jej mąż, Michał Szafraniec. Tytuł "Mozaika" nie jest przypadkowy. – Po pierwsze ta płyta jest mocno zróżnicowana pod kątem stylistycznym. Drugim powodem jest to, że w tekstach odzwierciedlam bardzo różne sytuacje, bardzo różnych ludzi – tłumaczyła Tańka. – Bardzo lubię dziwności innych ludzi. Jako społeczeństwo tworzymy niesamowicie ciekawą mozaikę, niemalże każdy człowiek ma swoje specyficzne i dziwne cechy, ale prawda jest taka, że gdyby nie to, byłoby niesamowicie nudno.

Tańka Szafraniec – "Biec", źródło: YouTube / TankaSzafraniecOfficial

Oprócz utworów z albumu Tańki Szafraniec w audycji usłyszeliśmy też piosenki cenionych przez nią artystów, m.in. Czesława Niemena i Eryki Badu. 

Lista utworów:

  1. Tańka Szafraniec – "Biec"
  2. Tańka Szafraniec – "Mama"
  3. Czesław Niemen – "I've Got No One Who Needs Me"
  4. Tańka Szafraniec – "Przemijam"
  5. Hai – "Supły"
  6. Tańka Szafraniec feat. Michał Szafraniec – "Zielone wino"
  7. Erykah Badu – "Penitentiary Philosophy"
  8. Tańka Szafraniec – "Zawsze"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 11.10.2021
Godzina emisji: 23.07

kc

Czytaj także

Michał Barański – muzyczny matematyk

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 07:00
Kontrabasista i gitarzysta basowy, mający rzadką umiejętność łączenia szybkości z precyzją grania, był gościem tego wydania audycji Mateusza Krautwursta. Opowiedział m.in. o fascynacji muzyką indyjską, swoim ideale muzyka i trudnościach w podróżowaniu z instrumentem o wielkich gabarytach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martin Lange – muzyka bez udziału Excela

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 09:00
Martin Lange to duet producencko-songwriterski mający na koncie współpracę z wieloma polskimi artystami. Jest to jednocześnie nazwa zespołu, który właśnie przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty. O zawiłościach tego układu panowie opowiedzieli w najnowszej edycji "Serdecznych dźwięków".
rozwiń zwiń