DJ BRK: zapracowani ludzie robią fajne rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 09:00
Gościem specjalnym tego wydania audycji był DJ BRK. Opowiedział on m.in. o bliskiej więzi łączącej go z Jareckim, potrzebie bycia stanowczym w pracy producenta i o tym, że ciężka praca jest podstawą do osiągnięcia sukcesu.
DJ BRK
DJ BRKFoto: mat. promocyjne

Rozmówca Mateusza Krautwursta wykazał się dystansem do siebie już w trakcie autoprezentacji: – DJ BRK scenicznie, Bartosz Kochanek w Urzędzie Skarbowym. A w ogóle mocno zastanawiam się, czy nie zmienić ksywy na angielską, czyli Bart Lover.


Posłuchaj
49:52 2021_10_18 23_09_57_PR3_Serdeczne_dzwieki.mp3 DJ BRK gościem Mateusza Krautwursta (Serdeczne dźwięki/Trójka)

 

W dalszej części rozmowy muzyk odniósł się m.in. do swojej relacji z raperem Jareckim, wraz z którym założył Studio Kurnik i nagrał wspólnie parę płyt. – Jesteśmy przede wszystkim kuzynami i to nie takimi "from the neighbourhood", że mówimy na siebie kuzyni, tylko jesteśmy po prostu rodziną. Ja go traktuję jak brata, on też mnie traktuje jak brata, nasza relacja jest bardzo mocna. Przez długi czas słuchaliśmy bardzo podobnej muzyki, dzięki czemu mogliśmy później osiągnąć kompromis w tym, co robimy – mówił DJ BRK.

Gość "Serdecznych dźwięków" opowiedział też o tym, dlaczego producent muzyczny musi czasem podejmować stanowcze decyzje. – Bez tych decyzji projekty bujają się w obłokach latami. Większość moich znajomych instrumentalistów cierpi na straszną chorobę, czyli perfekcjonizm. Przychodzą ci do studia gitary od kolegi i jesteś już praktycznie przy miksie, a on mówi, że kupił nowy preamp i chce to jeszcze przez niego przepuścić. Takie twarde decyzje muszą być podejmowane, niekiedy wychodzę przy tym na drania, ale finalnie szybciej kończymy projekty.

Kamil Bednarek ft. Staff & BRK – "Klub", źródło: YouTube / Kamil Bednarek Official

DJ BRK jest zdania, że kluczem do odniesienia sukcesu na muzycznej scenie jest pracowitość. – Im dłużej jestem w branży, tym bardziej widzę, że właśnie zapracowani ludzie wypływają, robią fajne rzeczy i fuzje z innymi artystami. To tak naprawdę praktycznie w 99,9 procent jest efektem ciężkiej pracy i postawienia wszystkiego na jedną kartę.

Zapytany, dlaczego zdecydował się zawodowo zająć muzyką, DJ BRK odpowiedział w następujący sposób: – Okazuje się, że to lubię robić najbardziej. Próbowałem w życiu wielu rzeczy, lubię wideo, lubię fotografię, chciałbym malować, choć nie potrafię… Próbowałem tego wszystkiego, ale coś ciągnie mnie do studia.

Lista utworów:

  1. Jarecki ft. Vito Bambino – "Medytacja"
  2. Grubson ft. Marcelina – "Jedna z planet"
  3. Jarecki – "Spalone mosty"
  4. Kamil Bednarek ft. Staff & BRK – "Klub"
  5. DJ BRK ft. Udoo – "Let's Do It Now"
  6. DJ BRK ft. Miętha – "Wieżowce"
  7. EMILYROSE – "Nie czeka na mnie nic"
  8. Jarecki ft. S.K.I.P. – "Wejdź"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 18.10.2021
Godzina emisji: 23.07

kc

Czytaj także

Martin Lange – muzyka bez udziału Excela

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 09:00
Martin Lange to duet producencko-songwriterski mający na koncie współpracę z wieloma polskimi artystami. Jest to jednocześnie nazwa zespołu, który właśnie przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty. O zawiłościach tego układu panowie opowiedzieli w najnowszej edycji "Serdecznych dźwięków".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tańka Szafraniec: polubiłam samą siebie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 11:00
Zanim odważyła się na solowy debiut, długo śpiewała w chórkach u innych artystów. Jej pierwszy album, "Mozaika", ukazał się, gdy została szczęśliwą mamą i nauczyła się lubić samą siebie.
rozwiń zwiń