W rytmie wakacyjnych brzmień

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 02:30
Wakacje to czas koncertów, muzyki w plenerze i doznań, jakie niosą za sobą wykonania na żywo. W audycji "Dym na wodzie" Leszek Adamczyk zaprosił w podróż na jedne z najpiękniejszych, muzycznych plaż.
The Rolling Stones
The Rolling StonesFoto: Universal Music/Andrew Timms

Posłuchaj
113:40 2021_07_15 00_05_39_PR3_Dym_na_wodzie.mp3 Muzyczne plaże (Dym na wodzie/Trójka)

 

The Rolling Stones

Podróż po dźwiękach i wielkich wykonaniach rozpoczęła się w Brazylii. To tam na plaży Copacabana w Rio de Janeiro, The Rolling Stones dali swój największy koncert. Wydarzenie zorganizowane w 2006 roku zostało otwarte dla wszystkich chętnych. Nie wiadomo dokładnie, ilu uczestników zgromadziło się, by słuchać legendy światowego rocka. Jak podali organizatorzy, na jednej z najsłynniejszych brazylijskich plaż zebrało się aż półtora miliona fanów. Koncert ukazał się w wersji DVD rok później, a całkiem niedawno powrócił w nowym, odświeżonym wydaniu, wzbogaconym o dodatkowe nagrania.

The Rolling Stones - (I Can't Get No) Satsfaction (Live) - OFFICIAL / The Rolling Stones

Brazylia

Brazylijskie plaże to nie tylko gigantyczne koncerty. To także dźwięki, które całemu światu kojarzą się z gorącem i upalnymi wakacjami. Popularna "Samba na jedną nutę" była aranżowana przez artystów największego formatu. Wykonywali ją m.in. Frank Sinatra, Ella Fitzgerald czy nawet Cliff Richard. Najnowsza wersja polsko-angielska jest wspólnym dziełem Matta Duska i Natalii Kukulskiej.

Matt Dusk & Natalia Kukulska - One Note Samba / Samba Na Jedną Nutę / Matt Dusk

Dylan... Jacob Dylan

W audycji "Dym na wodzie" pojawił się także syn sławnego ojca, czyli Jacob Dylan z zespołem The Wallflowers. Formacja została założona w 1989 roku w Los Angeles. Grupa przeszła wiele zmian, by finalnie skupić się na postaci Dylana. The Wallflowers są także laureatami nagrody Grammy dla najlepszego wykonawcy rockowego.

 

The Wallflowers - "Roots And Wings" [Official Audio] / New West Records

***

Tytuł audycji: Dym na wodzie
Autor audycji: 
Leszek Adamczyk
Data emisji: 
15.07.2021
Godzina emisji 
00.05

zch

Czytaj także

Arcymistrzowie rocka i ich uczniowie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 07:00
Od absolutnych gigantów rocka, takich jak The Rolling Stones czy Bob Dylan, po znanych jedynie koneserom wykonawców w rodzaju zespołu The Steel Woods – Leszek Adamczyk przygotował tym razem wielopokoleniowy miks muzyczny, z przewagą starszaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Southern rock, mistrzowie gitary i wspomnienia legend

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 13:52
Herosi southern rocka z Lynyrd Skynyrd i The Allman Brothers Band, szaman gitary Carlos Santana i aspirujący do tego miana 16-letni Toby Lee oraz nieżyjący już legendarni rockmani Jim Morrison i Tom Petty byli wśród bohaterów tego wydania audycji.
rozwiń zwiń