Domowe przygotowania do pandemicznego sylwestra

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 12:15
Czas między świętami Bożego Narodzenia a nowym rokiem jest jakby wzięty w nawias. To takie dnie, kiedy nie mamy zazwyczaj pilnych prac, wszystko toczy się w zwolnionym rytmie, można spokojniej, bardziej leniwie zajmować się swoimi sprawami: odwiedzić kogoś, iść na spacer, poczytać książkę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bogdan Sonjachnyj/Shutterstock

kobieta lustro uroda 1200 kosmetyka łazienka.jpg
Pokochaj swój tłuszczyk, bądź silna i dbaj o duszę!

W tym roku sylwestra będziemy musieli spędzać w wąskim gronie, z niewielką grupą osób. Już raz tak było: w latach 80. XX w., kiedy nie było wielkich imprez i balów. Wtedy spotykało się właśnie na "domówkach", w najwyżej 10-osobowych grupkach, przy nieśmiertelnej sałatce jarzynowej i rosyjskim szampanie. Czy i co dobrego może dzisiaj wyniknąć z takich właśnie skromnych spotkań w niewielkim gronie?


Posłuchaj
51:11 2020_12_27 11_06_55_PR3_Leniwe_przedpoludnie.mp3 Jak przygotować się w domu do sylwestrowej imprezy? (Leniwe przedpołudnie/Trójka)

Jednak najpierw zajmijmy się domowymi sposobami na przygotowanie do takiego sylwestra. Może zamiast kosztownej i ryzykownej mimo wszystko wizyty u kosmetyczki, warto zastosować domowe metody?

– Może to być dla wielu osób zaskakujące, ale prosta maseczka z żółtka zawsze pomaga, poprawia napięcie i jędrność skóry. I jest doskonałym pomysłem na domowy zabieg – mówi kosmetolog Adam Piekut. 

– Taka maseczka ma same zalety: po pierwsze zawiera witaminy A, D, E, fosfor, potas i nienasycone kwasy tłuszczowe. Te wszystkie związki razem powodują, że bardzo dobrze ożywia naszą skórę. Po drugie: jest naturalna. Po trzecie: powszechnie dostępna, bo chyba każdy ma w lodówce jajko – wylicza. 

– Radziłbym tylko dodać odrobinę oliwy z oliwek, czegoś tłustego, aby tak mocno nie wyschła na skórze. Proste przygotowanie: jedno żółtko, łyżeczka albo pół oliwy z oliwek, dobrze mieszamy i palcem lub pędzelkiem nakładamy na przygotowaną twarz. Zostawiamy na ok. 10 minut – tłumaczy Adam Piekut.


Ponadto w programie:

  • Paweł Zięba – mówi jak zadbać o cerę, jak przygotować fryzurę. I odpowiada na pytanie, czy to prawda, że do łask wracają fryzury z lat 80.?
  • Dariusz Górski – opowiada o swoim ojcu, legendarnym trenerze Kazimierzu Górskim. W 2021 roku będziemy obchodzić 100-lecie jego urodzin.

***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Prowadzi: Anna Popek
Data emisji: 27.12.2020
Godzina emisji: 11.07

pr


Czytaj także

Spotkania, które zmieniają spojrzenie na świat

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 06:45
Zdarzają się spotkania, które wpływają na nasz sposób myślenia, które otwierają nam oczy. Anna Popek ostatnio miała dwie takie rozmowy - obie z kobietami w wieku dojrzałym. I właśnie o nich opowiada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast kawy czy herbaty – napar z ziół. Na zdrowie!

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 06:55
Jesteśmy chyba w najgorszym momencie roku – do świąt jeszcze miesiąc, zmrok zapada szybko, chłód bywa dojmujący, no i jeszcze pandemia. W takich chwilach instynktownie zwracamy większą niż zazwyczaj uwagę na swój dobrostan. Tu warto sięgnąć po to, co dawało nam zdrowie od wieków – mowa oczywiście o owocach, warzywach i ziołach, z których napar z powodzeniem możemy pić zamiast kawy czy herbaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porcelana II Rzeczpospolitej. Z czego jadały głowy polskiego państwa?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 12:15
Już za trzy dni nakryjemy stoły białymi obrusami i postawimy na nich najpiękniejsze zastawy, które mamy od lat. Niech inspiracją dla naszego wigilijnego stołu będzie wystawa w Zamku Królewskim zatytułowana "Porcelana z polskim Orłem. Serwisy Prezydenta Mościckiego i zastawy reprezentacyjne w czasach II Rzeczypospolitej". W wydarzeniu, które odbyło się w poniedziałek 21 grudnia o godz. 12:00, można było uczestniczyć wirtualnie za pośrednictwem strony internetowej Zamku Królewskiego.
rozwiń zwiń