Jak oszczędzać, inwestować i chronić swoje pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 12:15
To było leniwe przedpołudnie jednie z nazwy: goście i tematy z nimi omawiane były niezwykle energetyczne. Tym bardziej, że głównym tematem były pieniądze. A spokojnie w programie było jedynie wtedy, kiedy brzmiała bossanova.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: prasit2512/Shutterstock.com

By przyjemnie spędzać czas, trzeba na to najpierw zarobić. Chyba że odziedziczymy lub dostaniemy dużo pieniędzy. Ale nawet wtedy warto o nie zadbać. A że żyjemy w czasie dynamicznych zmian, więc i do własnych finansów trzeba mieć podejście elastyczne, dostosowujące się do sytuacji. Jak inwestować pieniądze? Jak je chronić?

dźwięk


Czy Polacy oszczędzają? Czy myślą o swoich pieniądzach i swojej przyszłości? – Tak, oszczędzamy – odpowiada zdecydowanie Robert Zapotoczny, prezes spółki PFR portal PPK. – Mamy wiele różnych zalet jako nacja, ale za mało się tym chwalimy – dodaje.

Jak się okazuje, Polacy mają zaoszczędzone ok. 2 biliony złotych! – Często oszczędzamy na czarną godzinę, bez określonego celu, co oczywiście nie jest niczym złym. Jednak jeśli wyznaczamy sobie cel lub kilka celów do oszczędzania, to ułatwia cały proces – wyjaśnia prezes Zapotoczny. 

Studia, nauka, czyli ogólnie – wiedza, są najbardziej efektywnymi kierunkami oszczędzania. Oznacza to, że jeśli się to zaplanuje i zainwestuje w siebie, to potem otrzymuje się najlepszy zwrot takiej inwestycji.


Ponadto w audycji:

  • negocjator Zbigniew Dzideczek - o tym, czy dzieci są dobrymi negocjatorami i potrafią uzyskać od dziadków i rodziców to, czego pragną;
  • chór Gospel Lauders - o śpiewaniu i kolędach.

***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Prowadzi: Anna Popek
Data emisji: 17.01.2021
Godzina emisji: 11.08

pr


Czytaj także

Inwestycje młodych. W co "włożyć" pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 12:13
Okazuje się, że najmłodsi inwestujący dorośli, w grupie do 24 lat i do 34 lat, inwestują głównie w lokaty. Czy dziś to opłacalne? Może lepiej "pójść" w gadżety albo nieruchomości? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy jesteśmy gotowi na sukces?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 12:00
Leniwe niedzielne przedpołudnie to nie jest chyba najlepszy moment, aby myśleć o powrocie do pracy, mobilizacji, wysiłku, walce o swoją pozycję i sukces. A może jednak? Może to właśnie jest czas, aby się zastanowić nad swoimi celami i nad tym, jak je osiągnąć? Kto i co może w tym pomóc?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porcelana II Rzeczpospolitej. Z czego jadały głowy polskiego państwa?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 12:15
Już za trzy dni nakryjemy stoły białymi obrusami i postawimy na nich najpiękniejsze zastawy, które mamy od lat. Niech inspiracją dla naszego wigilijnego stołu będzie wystawa w Zamku Królewskim zatytułowana "Porcelana z polskim Orłem. Serwisy Prezydenta Mościckiego i zastawy reprezentacyjne w czasach II Rzeczypospolitej". W wydarzeniu, które odbyło się w poniedziałek 21 grudnia o godz. 12:00, można było uczestniczyć wirtualnie za pośrednictwem strony internetowej Zamku Królewskiego.
rozwiń zwiń