Mike Polarny i jego muzyczne propozycje

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 00:00
Polarny to producent muzyczny, DJ, podróżnik i promotor. Od kilku lat prowadzi nomadzki styl życia, pomieszkując głównie w Ameryce Łacińskiej. Odwiedził ponad 55 krajów na 6 kontynentach, dwukrotnie okrążył świat.
Mike Polarny
Mike PolarnyFoto: Sound Traveller

Stworzył wytwórnię muzyczną Sound Traveler, aby dzielić się swoją pasją do muzyki i podróżowania. Z utworem "Trip To Cuba" wygrał konkurs brytyjskiej wytwórni Ninja Tune Records oraz nowojorskiej szkoły Dubspot, w której dwukrotnie studiował produkcję muzyki elektronicznej.


Posłuchaj
102:52 2020_12_05 22_06_32_PR3_Polarny_w_tropikach.mp3 Mike Polarny i jego gorące rytmy (Polarny w tropikach/Trójka)

 

Rytmy amazońskie, karaibskie i afrykańskie

W 2020 roku wydał swój pełny album współtworzony z instrumentalistami i wokalistami kubańskimi. Do współpracy przy tworzeniu muzyki, remiksów i setów DJ-skich zaprasza wielu artystów z różnych zakątków Ameryki Łacińskiej. Jako DJ z 20-letnim doświadczeniem Polarny tworzy hipnotyzujące podróże muzyczne, w których elektronika przeplata się z brzmieniami świata. Inspiracje czerpie z amazońskiego szamanizmu, z rytmów karaibskich i afrykańskich, czy ze słowiańskiego folkloru.   Doskonale odczytuje emocje odbiorców, zabierając ich w niezwykłe podróże muzyczne pełne ciepłych brzmień. Jest specjalistą od Ecstatic Dance i medytacji tanecznych. Od 2001 roku prowadził kolektyw DJ-ski Pompon Music.

Mike Polarny na krańcu świata

Jest laureatem ogólnopolskiego konkursu na najlepszego DJ-a agencji Groove Control. Wieloletni rezydent festiwali i projektu Electronic Beats. Występował z takimi gwiazdami jak Dixon, James Blake, Coldcut, Groove Armada, Jose Gonzales, Jazzanova, Digitalism czy The Orb. Grał na scenie Robot Heart podczas festiwalu Burning Man, w klubach Nowego Jorku, na plażach Azji, Australii, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Występował dla polskich ambasad w kilkunastu krajach. Odpowiada za oprawę muzyczną festiwalu Tribal Gathering w Panamie, tworzy muzyczne wydarzenia dla międzynarodowych organizacji jak Hatch czy Hive.

***

Tytuł audycji: Polarny w tropikach
Autor: Mike Polarny
Data emisji: 5.12.2020
Godziny emisji: 22.06, 23.08

Zobacz więcej na temat: Mike Polarny MUZYKA Trójka

Czytaj także

Polarny w tropikach

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 00:15
Mike Polarny to producent muzyczny, DJ, podróżnik i promotor. Odwiedził ponad 55 krajów na 6 kontynentach, dwukrotnie okrążył świat, a od kilku lat prowadzi styl życia nomada, pomieszkując głównie w Ameryce Łacińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mike Polarny w muzycznej podróży przez świat

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 00:00
W drugim wydaniu "Polarnego w tropikach" ponownie podróżujemy między Afryką, Ameryką Południową i Karaibami. 
rozwiń zwiń