Święta w Dubaju: śledź i bigos nie przejdą

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 18:00
W Emiratach Arabskich też jest zima, więc temperatura spadła do 20 stopni, a w nocy nawet do 18. Efekt: wszyscy chodzą kurtkach, bo chłodno. A przed hotelem stoi wielka, ponad 20-metrowa choinka. Sztuczna. Za to Święty Mikołaj jest prawdziwy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: S-F/Shutterstock

kuba hawana 1200 pixa.jpg
Smakowicie i tanecznie z Buenos Aires przez Hawanę do Polski

Mimo światowej pandemii i lockdownu w wielu krajach hotele w Emiratach Arabskich mają prawie pełne obłożenie. Zmieniła się tylko narodowość klientów: jest bardzo mało Europejczyków i Chińczyków, za to dużo – mieszkańców Izraela.


Posłuchaj
08:08 2020_12_28 17_40_41_PR3_Zapraszamy_do_Trojki.mp3 Boże Narodzenie w Dubaju (Zapraszamy do Trójki)

Jak przystało na wielki, międzynarodowy, pięciogwiazdkowy hotel w Dubaju, tutaj także była serwowana kolacja wigilijna. Jednak bez tradycyjnego śledzia i bigosu. – W tym kraju takie potrawy nie przejdą klientom przez gardło – tłumaczy Tomasz Borucki, szef kuchni w tym hotelu. – Także barszcz trudno jest sprzedać. Chyba jako krem z buraka zakwaszony sokiem z pomarańczy i przyprawami – dodaje.

– W świątecznym czasie mieliśmy przede wszystkim gości miejscowych. Ale też wielu przyjechało z Izraela, Indii i Rosji. A w żadnym z tych krajów nie obchodzi się Bożego Narodzenia – opowiada chef Borucki. – Więc serwowane wigilijne posiłki różniły się bardzo od tego, co w Polsce sobie wyobrażamy – wyjaśnia.


*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar
Data emisji: 28.12.2020
Godzina emisji: 17.40

pr

Czytaj także

Odwieczny dylemat: choinka naturalna czy sztuczna?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 07:30
"Na pytanie w tytule postawione tak śmiało, choćby z największym bólem odpowiedzieć by należało..." – pisał niegdyś niezapomniany K.I. Gałczyński. I chociaż minęło blisko 100 lat, jego słowa są wciąż aktualne. Podobnie jak problem, który pojawia się w tytule i który jest, wydawałoby się, nierozwiązywalny...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta Bożego Narodzenia – skąd tak właściwie się wzięły?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 23:00
Większość z nas jest przekonana, że Boże Narodzenie – a zwłaszcza Wigilia – są "od zawsze" takie same: tak samo ubrane drzewko, takie same potrawy, podobny, wesoły nastrój… Nie każdy zastanawia się nad genezą zwyczajów, które kultywujemy co roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowa wigilia za kołem polarnym

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 17:00
Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego to całoroczny ośrodek badawczy. Jak w tym dość odizolowanym od świata miejscu nasi naukowcy przygotowują się do świąt?
rozwiń zwiń