Współczesne babcie z powerem

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 18:30
21 stycznia to Dzień Babci. Większość wnuków oczywiście odwiedzi lub przynajmniej zadzwoni z życzeniami. A jak w ogóle radzą sobie dzisiejsze babcie?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Evgeny Atamanenko

ilutracja_dziadkowie.jpg
Święto Babci i Dziadka ważne jest dla dzieci na całym świecie!

Wizerunek babci jako poczciwej staruszki z kotem na kolanach w bujanym fotelu, szydełkującej przed telewizorem, odchodzi do lamusa. Dzisiejsze babcie, a nawet prababcie, są energicznymi, wciąż aktywnymi kobietami, które nie zamierzają odpoczywać.


Posłuchaj
03:08 2021_01_21 18_13_52_PR3_Zapraszamy_do_Trojki.mp3 Babcie, które nie szydełkują (Zapraszamy do Trójki)

– Jestem prababcią. Mam ośmioro wnuków i dwójkę prawnuków – przedstawia się Teresa Gorczyńska z Gniezna. – Prawnuki chodzą już do szkoły - dodaje z dumą. Jak sama przyznaje, na siedzenie przed telewizorem nie ma czasu: – Zawsze coś jest do zrobienia: do tego biura muszę przyjść, do drugiego, dzieciakom coś załatwić – wylicza z uśmiechem.

Pani Teresa, prababcia z powerem, działa społecznie i pomaga ludziom już od 1981 roku. Wtedy pomagała zbierać na paczki świąteczne dla ubogich, teraz jest wolontariuszką Caritasu i pomaga niepełnosprawnym: – 25 lat przewodziłam grupom niewidomych, a w środy pracuję jeszcze z kombatantami – tłumaczy.

Nie oznacza to bynajmniej, że nie lubi korzystać z życia: chętnie wyjeżdża np. nad morze. – Organizujemy i jedziemy. Trzeba korzystać z życia, bo nie wiadomo, ile go zostało – mówi ze śmiechem.


***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Rafał Muniak
Data emisji: 21.01.2021
Godzina emisji: 18.13

pr

Czytaj także

Dzieci wiedzą lepiej, kim są dziadkowie i babcie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:40
"Mojemu dziadkowi zęby nie wypadnęły, są bardzo czyściutkie, nawet złote!", "a moja babcia ma przecinki na cielu, czyli takie zmarszczki!". Czego jeszcze możemy się dowiedzieć od przedszkolaków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozmawiać z dziećmi o chorobie babci lub dziadka?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 00:00
Często stereotypowo myślimy, że osoba starsza nie potrzebuje już niczego, ma swój telewizor, swoje wyszywanki i koniec, już przeżyła życie - mówi gość audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzinne podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 23:59
Aleksandra i Paweł Wysoccy są autorami bloga "Osiem Stóp". Ich sposobem na życie są rodzinne podróże. Tuż po urodzeniu jednego z dzieci, wyjechali na pół roku do USA, gdzie wynajęli kamper i realizowali podróż swoich marzeń.  
rozwiń zwiń