Kosmodrom już tu jest!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 19:00
"Oni już tu są" – oto najnowszy utwór grupy Kosmodrom, wydany pod auspicjami Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Gabriel Rękas, połowa braterskiego duetu, opowiadał w Trójce o przygotowaniach do wydania nowej płyty.
Zespół Kosmodrom
Zespół KosmodromFoto: mat. prasowy

Kosmodrom został powołany do życia we wrześniu 2020 roku. Nie jest to jednak początek muzycznej drogi braci Rękasów, a raczej moment przejścia do bardziej dojrzałego i świadomego rozdziału w tworzeniu i graniu muzyki. Musiało się wiele zdarzyć, aby mogli spokojnie powiedzieć, że nadszedł czas na ten braterski skład.


Posłuchaj
07:08 2021_01_29 18_46_49_PR3_Zapraszamy_do_Trojki_Kosmodrom.mp3 Gabriel Rękas o pracy nad nowym singlem i płytą grupy Kosmodrom (Zapraszamy do Trójki) 

 

Przez osiem poprzednich lat razem z kolegami z podstawówki, a potem liceum, tworzyli zespół o nazwie Need More Clouds. Zagrali dziesiątki koncertów, występowali w studiach radiowych i telewizyjnych, supportowali wiele gwiazd, zdobyli sporo nagród ogólnopolskich konkursów i festiwali.

Równocześnie z graniem koncertów wypracowywali własne brzmienie, tworząc kolejne autorskie piosenki.  Każda nuta i każde słowo jest z nas samych i chcemy, żeby tak już zostało  podkreślają bracia.

Dziś zaprezentowali utwór "Oni już tu są", który zapowiada ich nadchodzącą płytę.  

Kosmodrom - Oni już tu są (Official Video) / Agencja Muzyczna Polskiego Radia

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Karol Gnat
Gość: Gabriel Rękas (muzyk zespołu Kosmodrom)
Data emisji: 29.01.2021
Godzina emisji: 18.46

Czytaj także

Sławomir Przybył opowiada piosenkami przez "Megafon"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 11:25
– Jesteśmy młodymi ludźmi i to jest najlepszy moment, by wykrzyczeć to, co chcemy – mówił gitarzysta i autor piosenek, Sławomir Przybył, którego grupa nazwana po prostu Przybył nagrała album pt. "Megafon".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Lewandowska – po 40 latach odkryta na nowo

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 12:50
Gdyby urodziła się w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie odniosłaby duży sukces. Życie Renaty Lewandowskiej to gotowy materiał na film. Artystka podbijała polską scenę muzyczną w latach 70. Wyjechała za granicę i słuch zaginął o niej na całe dziesięciolecia. Ponad 40 lat później debiutancki album "Dotyk" zagościł na sklepowych półkach. 
rozwiń zwiń