Gooral na SnowFest Festival. Elektroniczne brzmienia prosto z gór

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 17:25
Łączy muzykę elektroniczną z tym, co, jak sam określił, "przyjdzie mu do duszy" – m.in. piszczałkami beskidzkimi, okarynami z Peru, różnego rodzaju grzechotkami, no i ze skrzypcami. Gooral, bo o nim mowa, jest jednym z artystów, którzy zagrają na tegorocznej, odbywającej się online, edycji SnowFest Festival. Koncert będzie retransmitowany na naszej antenie w sobotę (6 marca) o godz. 17.10.
Gooral na SnowFest Festival 2021
Gooral na SnowFest Festival 2021Foto: mat. prasowe

Posłuchaj
04:36 Trojka Zapraszamy do Trojki 2021_03_05 17_16_03 Gooral.mp3 Syntezator i skrzypce na SnowFest Festiwal. Gooral gościem Trójki (Zapraszamy do Trójki)

Muzyka świata i elektronika w górskiej scenerii

Gooral, czyli Mateusz Górny (ur. w 1982 roku w Bielsko-Białej) jako jeden z pierwszych polskich muzyków zestawiał w swoich utworach dźwięki tworzone za pomocą komputera i syntezatorów z tradycyjną muzyką beskidzką i tatrzańską. Jeszcze w latach 90. wraz Maciejem "Kamerem" Szymonowiczem założył formację Psio Crew, gdzie występował jako Dobry Góral. W 2008 opuścił grupę, by nagrać solową płytę "Ethno Elektro", która ukazała się w 2011 roku. Potem do dyskografii artysty doszły jeszcze albumy "Better Place" ‎(2014), "Khabaya" (2016) i "Ethno Elektro 2" (2020).  

Malikowska i Gooral - Nie będe sie bała/Gooral

Fragmenty tego ostatniego wydawnictwa z pewnością usłyszymy podczas koncertu w ramach SnowFest Festival 2021 Online. Nagranie koncertu, które odbyło się dwa tygodnie temu, usłyszymy także na antenie Trójki o godz. 17.10. – Koncert kręciliśmy w Skrzycznem, w pięknej scenerii – najwyższa góra w Szczyrku, kolejki górskie, ludzie jeżdżący na nartach, drony, które pokazują przyrodę, niesamowicie malownicze widoki – wymienia artysta. – To zrobiło na mnie wrażenie – dodaje.

Hej. W niedzielę kręciliśmy stream dla SnowFest Festival efekty pracy będziecie mogli zobaczy 5/6 marca na www.snowfest.pl

Opublikowany przez Goorala Wtorek, 23 lutego 2021

Muzyka i sporty zimowe online

SnowFest Festival – największy w Polsce festiwal muzyki i sportów zimowych, odbywa się już po raz ósmy i potrwa do 6 marca. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, w wydarzeniu można uczestniczyć online za pośrednictwem platformy SnowFest.pl.

Pierwszy dzień tegorocznej odsłony SnowFestu to przede wszystkim retransmisje koncertów z ubiegłego roku, a poza tym najbardziej zmyślne triki serwowane podczas sportowych zawodów SnowFest Games. Poza muzyką i sportem tegoroczny SnowFest to interesujące rozmowy z artystami i sportowcami oraz dużo materiałów pokazujących kulisy wydarzenia. 

SNOWFEST Festival 2021 Online Powered By TAURON/SnowFest Festival

Oprócz Goorala podczas SnowFest 2021 Online wystąpią m.in. kolektyw Last Robots (którego członkiem jest znany z radiowej Czwórki i "Setu DJ-skiego w Trójce" Norbert Borzym), Novika, Mr. Lex, DJ NOZ, Ginee oraz drum’n’bassowy pionier Ros.

Festiwalowi SnowFest patronują radiowa Trójka oraz Czwórka. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar
Gość: Gooral (producent muzyczny, kompozytor)
Data emisji: 05.03.2021
Godzina emisji: 17.16

kr

Czytaj także

SnowFest 2021 – do zobaczenia za rok! Za nami 8. edycja największego festiwalu muzyki i sportów zimowych w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 14:00
Po raz 8. organizatorzy SnowFest Festival Powered by Tauron zaprosili wszystkich fanów muzyki hip-hop, drum’n’bass, house i electro, jak również zimowego freeride’u, na jedyny zimowy festiwal w Polsce. Mimo iż w tym roku festiwal odbył się on-line, bogaty program artystyczny pozostał bez zmian. Na wirtualnej scenie zagrali topowi polscy DJ-e i artyści m.in. Gooral, Novika & Mr. Lex czy Last Robots. Nie zabrakło również interesujących wywiadów z artystami i sportowcami oraz unikalnych materiałów archiwalnych ze wszystkich poprzednich edycji. Całość poprowadził Piotr Kędzierski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gooral, Novika i Last Robots na SnowFest 2021. Święto muzyki i freeride’u

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 15:12
SnowFest Online Powered by Tauron 2021, czyli festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce, to gratka dla wszystkich fanów muzyki hip-hop, drum’n’bass, house i electro jak również zimowego freeride’u. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Snowfest Festival z radiową Trójką oraz Czwórką za nami!

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 09:16
Czwórka i Trójka po raz kolejny objęły patronat medialny nad największym zimowym festiwalem muzycznym w Polsce. SnowFest Festival w tym roku odbył się online, jednak obie anteny Polskiego Radia aktywnie uczestniczyły w jego przebiegu. 5 i 6 marca w mediach społecznościowych oraz audycjach Programu 3 i Czwórki słuchaliśmy m.in. koncertów m.in. Goorala, DJ Noz, Novika & Mr. Lex czy iRobot.
rozwiń zwiń