Rowerem od pracodawcy do biura. Co na to pracownicy?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 16:45
W czasie pandemii znacząco zmieniają się benefity oferowane pracownikom. Zamiast popularnej karty sportowej, pojawiają się alternatywne możliwości. Jedną z nich jest wypożyczenie roweru, który może służyć nie tylko rekreacji, ale też dojazdom do biura. Co na to pracownicy?  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

Rynek oferowanych pracownikom benefitów przechodzi zmiany. Pojawia się na nim wiele firm, które oferują wypożyczanie sprzętu sportowego, w tym także rowerów. Pracodawca może przekazać pojazdy podwładnym, a ci wykorzystywać je np. podczas dojazdów do pracy. Co jeszcze się zmieniło? 

Posłuchaj
03:14 PR3_MPLS 2021_03_31-16-37-19_rowerem_do_pracy.mp3 Rowerem do pracy (Zapraszamy do Trójki)

 

Wybrane korzyści 

– Obserwujemy wiele zmian. Widzimy, że zainteresowaniem zaczynają cieszyć się inne udogodnienia i oferty niż dotychczas. W tej chwili jest to przede wszystkim pakiet zdrowotny, dodatkowe urlopy oraz ubezpieczenie na życie. Jeśli chodzi o nowe możliwości, jakie pojawiły się w czasie pandemii, pracownicy często pytają o darmowe konsultacje psychologiczne online. Poza tym coraz częściej wybierane są pakiety, umożliwiające pracownikom korzystanie z udogodnień w domach. Należą do nich m.in. dostawa świeżych owoców pod wskazany adres czy wypożyczanie sprzętu sportowego – wyjaśniała Agnieszka Ciećwierz, ekspert HR.

Rowerem do pracy – praktyczne porady /bikeWord.pl

Dbałość o ruch

Sprzęt sportowy to nie tylko akcesoria do ćwiczeń.  Coraz częściej to także rowery. Zarówno te klasyczne jak i o napędzie elektrycznym. – Warto wybrać rower i pomyśleć o aktywności i ruchu, których bardzo nam w ostatnich miesiącach brakuje. Staramy się zachęcać pracodawców, by motywowali swoich pracowników. Jazda na rowerze do pracy to nie tylko zdrowie, ale też energia, która przełoży się na ich efektywność – przekonuje Tomasz Kurzadkowski, szef jednej z firm wynajmujących rowery.

Ile można zaoszczędzić jeżdżąc rowerem np. do pracy / Finanse w świecie Kobiet 

Rowerem do pracy

Optymistów dwóch kółek nie brakuje. – Od kiedy dojeżdżam do pracy rowerem, w grę przestały wchodzić korki i pogoda. Jedyne co ma znaczenie to, ile zielonych, a ile czerwonych świateł trafi mi się po drodze. Co ciekawe, drogę z domu do pracy pokonuję rowerem o wiele szybciej niż samochodem – zachęcał Rafał Muszczynko, który od wielu lat do pracy dojeżdża rowerem.

Dlaczego warto jeździć rowerem do pracy? / Zarząd Dróg Miasta Krakowa Kraków

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 31.03.2021
Godzina emisji: 16.37

zch

 

Czytaj także

Wiosna za pasem, a... rowerów brak

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 07:00
Rusza sezon rowerowy. Jednak, jak się okazuje, jednoślady są trudno dostępne. W sklepach rowerowych brakuje towaru. Dlaczego? Ze względu na przerwanie łańcucha dostaw z Chin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy z Olsztyna chcą zasadzić las... na Marsie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 14:40
Naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego stworzyli "Kapsułę Nowego Życia". Dzięki niej możliwe będzie przekazanie warunków niezbędnych do uprawy i rozwoju roślinności w trudnych warunkach. Jedno ze środowisk mogą stanowić pustynie lub inne planety. 
rozwiń zwiń