Jak pandemia się skończy, to… Popandemiczne marzenia Polaków

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 15:52
Wizyta w kinie czy teatrze, pójście do restauracji, wyjazd do ciepłych krajów, zorganizowanie dużego przyjęcia – ilu Polaków, tyle pomysłów na spędzanie czasu po pandemii i spowodowanym nią lockdownie. Pewien serwis internetowy oferujący vouchery na ciekawe prezenty przeprowadził sondę, w której zadał użytkownikom pytanie: z jakich rozrywek i przyjemności chcieliby skorzystać najpierw po powrocie do normalności?
Cenią sobie czas dla siebie
Cenią sobie czas dla siebie Foto: Glowimages/East News

Posłuchaj
02:27 Zapraszamy do Trojki zycie po lockdownie 2021_04_16-15-49-21.mp3 Co zrobimy zaraz po pandemii? Polacy odpowiadają (Zapraszamy do Trójki)

 

Reset po stresującym roku

Z sondy tej wynika, że najbardziej pragniemy po prostu dobrze się bawić, by odprężyć się po pełnym stresu roku. – Według naszego badania największa grupa, czyli 27 proc., odpowiedziała, że w pierwszej kolejności będzie chciała pojechać do parku rozrywki – zdradza pracownik serwisu Aleksandra Bromblik. – Niewiele mniej osób, bo 24 proc. stwierdziło, że chce spróbować jakiegoś sportu ekstremalnego, jak np. skok na bungee, skok ze spadochronem, lot paralotnią – wymienia.

Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

relaks pielęgnacja uroda kobieta 1200.jpg
Jak wygrywać z pandemią (w przyszłości)

Atrakcyjna normalność

Trzecie miejsce zaskakuje i uświadamia nam, że tym, co naprawdę pociąga Polaków, jest… normalność. Okazuje się, że 20 proc. biorących udział w sondzie najbardziej tęskni za wyjściem z przyjaciółmi i rodziną do restauracji czy kawiarni. O czym to świadczy? – O tym, że czekamy na wyjście z lockdownu, oderwanie się od tego, co teraz nas więzi – odpowiada Aleksandra Bromblik. – Do uświadomienia sobie tego nie trzeba badań – stwierdza.

Jaki będzie świat po pandemii?/Nauka. To Lubię

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Karol Gnat
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 16.04.2021
Godzina emisji: 15.41

kr

Czytaj także

Czy drugi lockdown znokautuje kulturę?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 15:15
Sytuacja w branżach kulturalnej i rozrywkowej w Polsce staje się coraz bardziej dramatyczna: jeszcze nie zdążyły się otrząsnąć po pierwszym lockdownie, a już po raz drugi w tym roku musiały się zatrzymać. Jak z ograniczeniami, które narzuca pandemia, radzą sobie artyści i organizatorzy imprez?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stworzona, by krzepić. Muzyka w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 20:10
Nawet w trudnych czasach pandemii można doszukać się iskierek przynoszących nadzieję. Dbają o to artyści, którzy tworzą podnoszące na duchu utwory. Justyna Grabarz zaprasza w podróż po krzepiących i relaksujących, muzycznych nowościach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słaba płeć" kontra pandemia. Czy kobiety radzą sobie lepiej niż mężczyźni?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 23:00
Kiedyś było jasne, że "słabą płcią" są kobiety. To określenie (i przeświadczenie) uległo przewartościowaniu od czasów międzywojennych, kiedy panie masowo podjęły się zadań wcześniej zarezerwowanych dla płci przeciwnej.
rozwiń zwiń