Nie tylko Sinatra

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 00:09
Orkiestrowe aranżacje, mistrzowskie wykonania big-bandów, do tego szczypta kubańskich rytmów i niezapomniany głos Franka Sinatry – to idealny przepis na wypełnienie muzyką ostatniej godziny dnia.  
Frank Sinatra
Frank SinatraFoto: shutterstock

Gospodarz "Między dniem a snem" postanowił uczcić rocznicę powstania wytwórni Reprise Records trzema utworami jej założyciela Franka Sinatry. Firma powstała 3 lutego 1960 roku, działa do dziś, a w swoim katalogu ma płyty takich artystów, jak Dean Martin, Jimi Hendrix, Joni Mitchell czy Green Day.

Kolejnym bohaterem audycji jest Stevie Wonder – raz jako współwykonawca, a raz jako kompozytor jednego z utworów. Karaibską atmosferę zapewnia kubański saksofonista i klarnecista Paquito D’Rivera, niemiecką solidność orkiestra West Deutsche Rundfunk z Kolonii, a w roli ambasadora polskiej sceny muzycznej występuje wybitny jazzman Jan Ptaszyn Wróblewski, wraz ze swym big-bandem.

Posłuchaj
51:06 2021_02_03 23_08_10_PR3_Miedzy_Dniem_A_Snem.mp3 Nie tylko Sinatra (Między dniem a snem/Trójka)

 

Lista utworów wykorzystanych w audycji:

Arturo Sandoval & Prince Royce, "Don't You Worry About a Thing"

Arturo Sandoval feat. Stevie Wonder, "People"

Quincy Jones, "Bluesette"

Frank Sinatra, "Fly Me to the Moon"

Frank Sinatra, "Strangers in the Night"

Frank Sinatra, "The Way You Look Tonight"

Paquito D'Rivera & West Deutsche Rundfunk Orchestra, "Libertango"

Jan Ptaszyn Wróblewski, "Mack the Knife"


Tytuł audycji: Między dniem a snem
Prowadzi: Piotr Majewski
Data audycji: 3.02.2021
Godzina audycji: 23.08

Czytaj także

Z archiwum Studia Jazzowego Polskiego Radia – część 2

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 00:00
Z nami kolejne wydanie audycji "Między dniem a snem", a w niej dalszy ciąg wspólnego słuchania nagrań, które znalazły się na unikatowym wydawnictwie Polskiego Radia dokumentującym działalność Studia Jazzowego Polskiego Radia kierowanego przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego w latach 70. Ponadto pojawiły się nagrania Wojciecha Karolaka i George'a Duke'a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka piękna, która porusza, bawi i relaksuje

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 00:15
Muzyka, jako sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie, jest jedną z dziedzin sztuk pięknych, która wpływa na psychikę człowieka poprzez dźwięki – taką definicję muzyki znalezioną w internecie na początku programu zacytował Piotr Majewski. I przy okazji zwrócił uwagę, że nie ma w tej definicji żadnych wskazań gatunkowych czy stylistycznych. Bo każdy nosi w sobie własną muzykę, która jest najpiękniejsza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba, jazz i muzyka poważna

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 00:00
Paquito D'Rivera, Chucho Valdes i Arturo Sandoval, czyli jazz po kubańsku i jego związki z muzyką klasyczną – oto temat przewodni najnowszego spotkania "Między dniem a snem".
rozwiń zwiń