Wiolinistycznie, rodzinnie, nastrojowo

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 00:15
Niewątpliwie ten wieczór zdominowały skrzypce, choć silnie swoją obecność zaznaczyły również klawisze. Nie zabrakło też układów rodzinnych, które akurat w muzyce potrafią zaowocować naprawdę wspaniałymi dokonaniami. I tak właśnie się zdarzyło w przypadku płyty, po którą sięgnął w swoim programie Piotr Majewski.
Krzesimir Dębski
Krzesimir Dębski Foto: Eugeniusz Helbert / Forum

Jan Ptaszyn Wroblewski 1200.jpg
Muzyka piękna, która porusza, bawi i relaksuje

Narastające oznaki nadchodzącej już wiosny są coraz bardziej widoczne i to jest wspaniałe. Szkoda, że tę radosną świadomość mąci narastająca również trzecia fala pandemii. Trudno się od tej świadomości uwolnić, jednak Piotr Majewski robił wszystko, aby w tym pomóc...


Posłuchaj
50:51 2021_03_03 23_08_21_PR3_Miedzy_dniem_a_snem.mp3 Struny, klawisze, nastroje (Między dniem a snem/Trójka)

Zaczęło się od String Connection i Krzesimira Dębskiego, którzy łagodnie i nastrojowo przenieśli nas aż do Kanady swoją klasyczną już "Montreal Ballad". A stąd już tylko niewielki skok do Nowego Jorku na spotkanie, które stanowiło swoisty suplement do poprzedniej audycji zdominowanej przez muzyków formacji Snarky Puppy. Tym razem zabrzmiał wokalista i klawiszowiec Cory Henry ze swojego pierwszego solowego albumu "Art of Love".

Trade It Love/YouTube Cory Henry


Skoro jesteśmy już przy solowych debiutach: rok temu Małgorzata Markiewicz wydała swój pierwszy album "Bring the Light". Zagrał na niej także jej mąż, znakomity altowiolinista Michał Zaborski, lider Michał Zaborski Quartet oraz członek Atom String Quartet. I tak naprawdę to oni zdominowali to wydanie audycji: blok pięciu, w pewnym sensie "rodzinnych", utworów, stworzył intymny, wieczorny nastrój.

Path/YouTube Małgorzata Markiewicz – temat


Lista utworów

  1. STRING CONNECTION – Montreal Ballad
  2. CORY HENRY – Trade It All
  3. CORY HENRY & THE FUNK APOSTLES – Heart
  4. MAŁGORZATA MARKIEWICZ – Łąki
  5. MAŁGORZATA MARKIEWICZ – Intymność
  6. MICHAŁ ZABORSKI QUARTET – Still Too Far
  7. MAŁGORZATA MARKIEWICZ – Niebywałe
  8. MAŁGORZATA MARKIEWICZ – Path
  9. CORY HENRY – Na-na, naaaa
  10. STRING CONNECTION – Bizzaramente

String Connection – Bizzaramente/YouTube MasnoKrme s

***

Tytuł audycji: Między dniem a snem
Prowadzi: Piotr Majewski
Data audycji: 03.03.2021
Godzina audycji: 23.08

pr

Czytaj także

Z archiwum Studia Jazzowego Polskiego Radia – część 1

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 00:00
Andrzej Kurylewicz, Włodzimierz Nahorny, Jerzy Milian, Andrzej Trzaskowski i Jan Ptaszyn Wróblewski – to giganci polskiego jazzu lat 60. i 70.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z archiwum Studia Jazzowego Polskiego Radia – część 2

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 00:00
Z nami kolejne wydanie audycji "Między dniem a snem", a w niej dalszy ciąg wspólnego słuchania nagrań, które znalazły się na unikatowym wydawnictwie Polskiego Radia dokumentującym działalność Studia Jazzowego Polskiego Radia kierowanego przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego w latach 70. Ponadto pojawiły się nagrania Wojciecha Karolaka i George'a Duke'a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba, jazz i muzyka poważna

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 00:00
Paquito D'Rivera, Chucho Valdes i Arturo Sandoval, czyli jazz po kubańsku i jego związki z muzyką klasyczną – oto temat przewodni najnowszego spotkania "Między dniem a snem".
rozwiń zwiń