Eklektyczne brzmienia "Między dniem a snem"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 00:05
– Dzisiejsza muzyczna przygoda będzie nieco eklektyczna. Zarówno pod kątem stylistycznym, jak i formalnym. Część utworów pochodzić będzie z albumów zarejestrowanych podczas koncertów. Kilka z nich to zupełne nowości. W audycji premierowo wybrzmi również piosenka z wydanej pośmiertnie, najnowszej płyty Prince'a – zaprosił na program Piotr Majewski. 
Kurt Elling, Grammy 2019.
Kurt Elling, Grammy 2019.Foto: LUCY NICHOLSON/Reuters/FORUM

Posłuchaj
50:28 2021_04_21 23_08_46_PR3_Między_dniem_a_snem.mp3 Eklektycznie nocą (Między dniem a snem/Trójka)

"The Most Beautiful Girl In The World"

– Jedna ze zdecydowanie piękniejszych kompozycji Prince'a. Ogólnie jego dorobek postrzega się przez znacznie inne stylistycznie utwory. W wielu przypadkach bez przesady możemy powiedzieć, że jego twórczość pozwala nam podziwiać zjawisko, które określamy jego imieniem – usłyszeliśmy w audycji "Między dniem a snem".  


The Most Beautiful Girl In The World / Prince

"Continuum"

– Nie bez powodu sięgnąłem po tę klasyczną kompozycję. Wysłuchaliśmy jej w wykonaniu wybitnego basisty, Briana Bromberga – mówił Piotr Majewski. Bromberg to amerykański basista jazzowy i producent muzyczny. Gra zarówno na instrumentach elektrycznych, jak i akustycznych. Na swoich albumach niejednokrotnie wykonywał interpretacje elementów nawiązujących do popu i rocka lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. 


Continuum / Brian Bromberg


"Save Your Love For Me"

– Ten artysta to rocznik 1967. Ma więc jeszcze potencjał, by nas nie raz zaskoczyć. Jednak to, co nagrał i zaśpiewał do tej pory, predestynuje go do grona największych głosów współczesnej wokalistyki – powiedział o Kurcie Ellingu Piotr Majewski. 


Save Your Love For Me (Live) / Kurt Elling


Lista utworów:

  1. Prince – The Most Beautiful Girl In The World
  2. Brian Bromberg – Continuum
  3. Kurt Elling & James Morrison - Save Your Love For Me
  4. Kurt Elling feat. Danilo Perez – A Certain Continuum
  5. Prince – Welcome 2 America
  6. Norah Jones – Cold, Cold Heart
  7. Norah Jones – It Was You
  8. Norah Jones – Those Sweet Words

***

Tytuł audycji: Między dniem a snem
Prowadzi: Piotr Majewski
Data emisji: 21.04.2021
Godzina emisji: 23.08


Czytaj także

Herbie Hancock i przyjaciele. Urodziny jazzowego herosa

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 06:00
Wybitny pianista i kompozytor, ambasador UNESCO, jeden z największych gigantów w historii jazzu – Herbie Hancock – 12 kwietnia świętował 81. urodziny. To wydanie audycji Piotra Majewskiego było w całości poświęcone geniuszowi czarno-białych klawiszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Majewski prezentuje. Jazz, klasyka i rozrywka, czyli trzy w jednym

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 17:00
To już trzeci rozdział "Księgi muzycznych olśnień" – audycji, w której muzyka jazzowa i klasyczna przeplata się z muzyką rozrywkową, i to w wydaniu polskich artystów. – Jak powszechnie wiadomo, nic nie porusza tak dojmująco, jak twórczość rodzimych autorów, kompozytorów i aranżerów, producentów – powiedział autor programu Piotr Majewski.
rozwiń zwiń