Animatorzy kultury łączcie się (online)! O 10. Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 13:40
"Animacja w sieci" – to hasło tegorocznej Ogólnopolskiej Giełdy Projektów – święta animatorów kultury z całej Polski. Wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury odbędzie się w dniach 15-16 października w Forcie Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu. O tym, czego możemy spodziewać się po 10. już edycji, opowiedziała rzecznik prasowy NCK Joanna Bancerowska.
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Golden Sikorka

Ze względu na pandemię tegoroczna Ogólnopolska Giełda Projektów będzie miała specyficzny charakter. Liczba osób biorących udział w wydarzeniach "na żywo" zostanie zmniejszona z dwustu do stu, a ponadto zrezygnowano z wizyt studyjnych. Istniejące ograniczenia znalazły swoje odzwierciedlenie w haśle tegorocznej edycji  "Animacja w sieci". 

Posłuchaj
08:05 2020_10_07 13_26_20_Trojka_trzeciej.mp3 Ogólnopolska Giełda Projektów po raz 10. O tegorocznej edycji opowiada Joanna Bancerowska (Trójka do trzeciej)
 

– Stan pandemiczny, który zmienił nasze życie, wymusił przeniesienie bardzo wielu działań kulturalnych do sieci. Ludzie kultury zarówno udostępniają tam swoje działania, jak i spotykają się z publicznością. Publiczność potrzebuje rozrywki i oderwania się od trudnej rzeczywistości, a kultura właśnie temu służy – mówiła Joanna Bancerowska.

W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowanych 30 projektów, a jego głównym punktem będzie prezentacja prac wyłonionych w otwartym naborze. Poza tym, możemy oczekiwać sesji plenarnych z szesnastką animatorów, którzy opowiedzą o działaniach animacyjnych zrealizowanych w sieci oraz sesji posterowej, warsztatów i debat.


Opublikowany przez Narodowe Centrum Kultury Poniedziałek, 21 września 2020

– Projekty potwierdzają innowacyjność i skuteczność dotarcia do odbiorców za pośrednictwem sieci. Inspirowanie i budowanie sieci kontaktów, bo też temu służy Ogólnopolska Giełda Projektów, a także pokazywanie działań, które się sprawdziły, jest najlepszą formą profesjonalizacji i zwiększania kompetencji ludzi kultury – podkreśliła rzecznik NCK w rozmowie z Wojciechem Ossowskim.

Wielkie święto projektów kulturalnych! | VIII Ogólnopolska Giełda Projektów/NCKultury


Program 10. X Ogólnopolskiej Giełdy Projektów stworzyli przedstawiciele Narodowego Centrum Kultury we współpracy z instytucjami kulturalnymi z całego kraju, w tym m.in. z Instytutem Kultury Miejskiej, Muzeum Miasta Gdyni, Instytutem Dizajnu w Kielcach oraz Białostockim Ośrodkiem Kultury.

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Wojciech Ossowski
Gość: Joanna Bancerowska (rzecznik prasowy Narodowego Centrum Kultury)
Data emisji: 7.10.2020
Godzina emisji: 13.44

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

"Uwięziony geniusz" – zbiór rycin Piranesiego do obejrzenia w Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 17:42
Zbiór rycin włoskiego rytownika i architekta Piranesiego, pochodzących z kolekcji króla Stanisława Augusta, można oglądać na wystawie w Dawnej Sieni Poselskiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Wystawa "Uwięziony Geniusz Giovanni Battista Piranesi" wpisująca się w przypadający 4 października jubileusz 300. urodzin artysty będzie czynna do 5 stycznia 2021 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto muzyki w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 12:00
1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki. Październik co pięć lat to czas konkursu chopinowskiego, jednak w tym roku się on nie odbędzie. Na szczęście Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią Narodową zorganizował cykl recitali "Przed wielkim konkursem – Mistrzowskie recitale". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na 10. edycji Warsaw Gallery Weekend

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 14:00
29 galerii z Warszawy, Łodzi, Poznania, Gliwic i Katowic weźmie udział w 10. Warsaw Gallery Weekend. To największy cykliczny przegląd nowej sztuki w Polsce.
rozwiń zwiń