Koronawirus w Filharmonii Łódzkiej: piątkowy koncert odwołany

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 12:30
U muzyków i chórzystów występujących w Filharmonii Łódzkiej potwierdzono COVID-19. W związku z tym placówka odwołała piątkowy koncert symfoniczny. Jednak już w sobotę i niedzielę orkiestra zagra, chociaż w trochę innym repertuarze.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łodzkiej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii ŁódzkiejFoto: materiały promocyjne

– Koronawirus dotyczy kilku naszych muzyków i chórzystów. Szczęśliwie nie są to przypadki, które miałyby nas dramatycznie niepokoić. Wszyscy są zabezpieczeni i szczęśliwie czują się lepiej – tłumaczy dyrektor Filharmonii Łódzkiej, Tomasz Bęben. – Nie zamykamy kasy biletowej, nie likwidujemy naszych środków komunikacji. Zabiegamy o to, aby za wszelką cenę grać – zapewnia. 


Posłuchaj
03:48 2020_10_15 12_19_52_PR3_Trojka_do_trzeciej.mp3 Koronawirus w Filharmonii Łódzkiej (Trójka do trzeciej)

– Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na sali koncertowej, stosujemy wszystkie zalecenia, które wynikają z odpowiednich rozporządzeń. Dbamy o to, aby słuchacze, przychodząc, składali oświadczenia o stanie zdrowia, dezynfekowali dłonie, zakładali maseczki. To nie jest komfortowe, ale muszę podkreślić, że nasi melomani są grupą zdyscyplinowaną i nie mamy żadnych nieprzyjemnych sytuacji – zapewnia dyr. Bęben.

Chór mieszany Filharmonii Łódzkiej – Bella Ciao/YouTube Filharmonia Łódzka

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Tomasz Bęben (dyrektor Filharmonii Łódzkiej)
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 12.19

pr

Czytaj także

Dziennikarz: branża muzyczno-koncertowa została postawiona pod ścianą, ale sobie poradzi

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 09:00
Muzycy i organizatorzy koncertów zostali postawieni przez pandemię koronawirusa i wynikające z niej obostrzenia w bardzo trudniej sytuacji. Nie mam jednak wątpliwości, że branża sobie poradzi i koncerty ruszą z pełną parą, a już teraz widać ogromne zainteresowanie nimi. Organizatorzy będą zapewne musieli trochę improwizować, by wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, a przede wszystkim: bezpiecznie - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dziennikarz muzyczny Michał Koch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto muzyki w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 12:00
1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki. Październik co pięć lat to czas konkursu chopinowskiego, jednak w tym roku się on nie odbędzie. Na szczęście Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią Narodową zorganizował cykl recitali "Przed wielkim konkursem – Mistrzowskie recitale". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznań: opera w remoncie, zespół w drodze

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 15:00
Remont generalny sceny poznańskiego Teatru Wielkiego, który właśnie skończył 110 lat, ma potrwać aż 18 miesięcy. Czy to oznacza, że artyści idą na bezrobocie? Bynajmniej! To będzie dla nich bardzo aktywny czas – ze swoim repertuarem wyruszają w podróż po Polsce.
rozwiń zwiń