Animacja kultury w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 12:00
Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu gości X Ogólnopolską Giełdę Projektów. W tym roku spotkanie animatorów kultury z całej Polski odbywa się na żywo i online. Ten drugi sposób wybrała większość uczestników. Nic dziwnego, skoro hasło przewodnie brzmi "Animacja w sieci".
Transmitowane online przedstawienie dla dzieci w reżyserii Michała Derlatki
Transmitowane online przedstawienie dla dzieci w reżyserii Michała DerlatkiFoto: Anna Rezulak/KFP/Reporter

– Ogólnopolska Giełda Projektów to swoiste święto animatorów kultury, to różne projekty, estetyki i formy w jednym miejscu i czasie – mówi dr hab. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. – Dyskutujemy o tym, co w ruchu animatorów kultury jest teraz istotne – tłumaczy.


Posłuchaj
03:01 2020_10_16 11_39_44_PR3_Trojka_do_trzeciej.mp3 Trwa X ogólnopolska Giełda Pomysłów (Trójka do trzeciej)

– Nie ma nic gorszego niż zaprzestanie działalności. Musimy szukać nowych sposobów na komunikowanie się, na to, żeby dalej działać i podtrzymywać nasze pasje. A internet pokazał nam, że chór może śpiewać, nawet jeśli nie spotyka się na żywo – mówi Zuzanna Popiołkiewicz, dyrygentka gdyńskiego Razzle Dazzle Choir.

– W tym roku hasłem Giełdy jest "Animacja w sieci". Lockdown wymusił nowe rozwiązania i te rozwiązania pojawiły się w internecie wsparte przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury – potwierdza dyrektor Wiśniewski.

"Evening Rise" – chór Razzle Dazzle – wirtualny chór/YouTube Razzle Dazzle Choir


***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 16.10.2020
Godzina emisji: 11.39

pr

Czytaj także

Dyrektor NCK: prawie 6 tys. wniosków w programie "Kultura w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 07:55
- Program jest spektakularny ze względu na ilość wniosków, które do nas spłynęły, jak i budżet oraz rekordowy czas działania - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski o programie "Kultura w sieci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor NCK Rafał Wiśniewski zaprasza do Portu Kultury

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 20:00
– Lubimy wspólne działania, a przede wszystkim dźwięki natury i kultury, które łączą się w ciekawą mozaikę – mówił dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski tuż przed rozpoczęciem pierwszego zn pięciu koncertów w Porcie Kultury. Cykl otworzyła Joanna Longić z projektem Tęskno. Program 3 transmituje koncerty na swojej antenie oraz na FB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Animatorzy kultury łączcie się (online)! O 10. Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 13:40
"Animacja w sieci" – to hasło tegorocznej Ogólnopolskiej Giełdy Projektów – święta animatorów kultury z całej Polski. Wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury odbędzie się w dniach 15-16 października w Forcie Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu. O tym, czego możemy spodziewać się po 10. już edycji, opowiedziała rzecznik prasowy NCK Joanna Bancerowska.
rozwiń zwiń